Naprava poleg tega omogoča tudi razpoznavanje obrazne mimike, mogoče pa jo je uporabiti tudi za branje prek dodeljevanja črk posameznim zvokom, piše New Scientist. In kako deluje? Majhna kamera je nameščena na uporabnikovo glavo in povezana z računalnikom ali s pametnim telefonom.
Slike so nato prek algoritma pretvorjene v zvok in prek slušalk podajo opis predmeta. Frekvence se višajo ali nižajo, s čimer predstavijo obliko površine, to pa posamezniku ali posameznici omogoča, da si v glavi ustvari sliko. Običajno je človek potreboval okoli 70 ur, da se je naučil opisati vrsto slik.
Raziskovalci so ugotovili, da so se uporabnikom. čeprav niso uporabljali oči, aktivirali predeli možganov, ki so pristojni za vid. To dokazuje, da je predele, ki so odgovorni za branje in vidno prepoznavo, mogoče aktivirati, čeprav niso bili še nikoli izpostavljeni vidnim informacijam. V nadaljevanju nameravajo izboljšati program z dodajanjem glasbe, saj uporabnike trenutni zvoki preveč vznemirijo že po nekaj urah uporabe.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje