Pristanek je zdaj predviden za torek ob 11.07, v primeru ponovnih težav pa ob 12.43 po našem času. Če tudi takrat ne bo mogoče pristati, bo raketoplan pristal v Kaliforniji ob 14.12. Posadka naj bi imela dovolj zalog do srede, tako da lahko v skrajnem primeru pristanejo tudi takrat.
Nasa želi pristanek na Floridi
V Nasi bi raje videli, da bi Discovery pristal v Kennedyjevem vesoljskem središču na Floridi, saj bi se tako izognili težavam s transportom raketoplana nazaj na izstrelišče.
Vremenska napoved je bila sicer relativno ugodna, vendar je obstajala možnost neviht in megle, kar pa Nasinih strokovnjakov ni preveč skrbelo. Na koncu je bila za prestavitev pristanka kriva oblačnost.
Poveljnica posadke Eileen Collins je nekaj ur pred prvotno načrtovanim pristankom sporočila, da so pripravljeni in da komaj čakajo vrnitev na Zemljo.
V vesolju 13 dni
Raketoplan je proti Mednarodni vesoljski postaji poletel 26. julija, dva dni kasneje pa se je z njo uspešno združil. Tja je pripeljal več ton potrebnih zalog hrane in rezervnih delov, odpeljal pa še več smeti. Dva člana posadke sta opravila tri vesoljske sprehode, na zadnjem pa sta izvedla tudi manjše popravilo raketoplana. Discovery se je od MVP-ja ločil v soboto.
1. februarja 2003 je le nekaj minut pred pristankom razpadel raketoplan Columbia s sedmimi vesoljci na krovu. Njegovo krilo je med vzletom zadel kos izolacijske pene in ga poškodoval. Podobno se je zgodilo z Discoveryjem, vendar naj poškodbe ne bi bile tako hude.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje