V primerjavi z dosedanjimi poskusi nova tehnologija omogoča po besedah raziskovalcev domala neuničljive zaslone, ki so primerni tudi za rabo v najskrajnejših razmerah. Ključ uspeha je v novi plastični snovi, ki omogoča zvijanje, obenem pa ohranja trajnost materiala.
Pomemebn korak naprej je naredil tudi HP z razvojem novega tipa tiskanja, imenovanega SAIL (self-aligned imprint lithography), ki omogoča nanos verige zaslonskih tranzistorjev na način, da ti ohranjajo funkcijo in poravnavo (s tem pa tudi videz slike), ne glede na stopnjo upognjenosti plastičnega substrata. Ker bodo nove zaslone tako lahko tiskali na velike role plastike, napovedujejo precej nižje proizvodne stroške kot doslej. Novi zasloni bodo porabili manj energije, hkrati bodo zelo lahki, zaradi možnosti upogibanja in zvijanja v tulce pa bodo zavzeli tudi manj prostora kot klasični zasloni in na njih temelječe mobilne naprave.
Med prvimi vsakdanjimi napravami naj bi nove upogljive zaslone uporabljale elektronske knjige, saj zasloni med drugim omogočajo ohranjanje slike tudi tedaj, ko niso pod napetostjo. V načrtu so tudi drugi načini uporabe. HP in center FDC v Arizoni morata še izpopolniti proizvodni proces, prve izdelek pa lahko pričakujemo v naslednjih letih.
Novico je napisal uporabnik Vladimir Djurdjič
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje