Revolucionarni tiskalniki postavljajo temelj znanosti in tehnologiji. Foto: Fakulteta za elektrotehniko
Revolucionarni tiskalniki postavljajo temelj znanosti in tehnologiji. Foto: Fakulteta za elektrotehniko
Prihodnost je 3-dimenzionalna

Društvo je za svoje člane izdelalo vsega skupaj 78 kompletov sestavnih delov, udeleženci s pomočjo inštruktorjev, ki so sodelovali pri razvoju prototipa, sestavljajo vrhunske 3D-tiskalnike. Revolucionarni tiskalniki postavljajo temelj znanosti in tehnologiji: 3D-tiskanje v podjetjih skrajša pot od ideje do prototipa, v medicini tiskajo organe, natisnjena je bila tudi že kitara, manekenka pa se je na italijanskem modnem festivalu sprehodila v natisnjenih čevljih z visoko peto.

S 3D-tiskalniki, ki bodo predstavljeni na dogodku, se lahko natisnejo predmeti za vsakdanjo uporabo kot tudi posamezni sestavni deli bolj kompleksnih naprav. S prototipom društvenega tiskalnika je član društva Luka Mustafa razvil gigabitni laserski komunikacijski sistema koruza.net in zanj prejel nagrado ComSoc združenja IEEE.

3D-tiskanje v prav vseh okoljih omogoča hitrejši razvoj, s tem pa večjo konkurenčnost in odzivnost na trgu. Člani Društva elektronikov Slovenije, ki so dijaki, študentje in tudi starejši entuziasti, v svet napredne tehnologije danes potujejo tako v prestolnici, kot tudi v Mariboru in v Postojni. Mladi raziskovalci tako preizkušajo meje (ne)mogočega in naj vas ne preseneti, če boste kmalu prebirali o dosežkih slovenskih strokovnjakov, saj le-ti vztrajno urijo svoje sposobnosti, so zapisali organizatorji dogodka.

Prihodnost je 3-dimenzionalna