Pri tem je razkril tudi pot, ki so jo ti starodavni pripadniki sesalcev ubrali, da so dosegli ta del kopnega. Paleontolog Christopher Beard je po najdenih zobeh, starih več kot 55 milijonov let, ugotovil, da so te živali v Severno Ameriko prišle po "mostu kopnega", ki je povezoval Sibirijo in Aljasko in ga danes prekriva morje.
Majhen primat, ki so ga poimenovali Teilhardina magnoliana, je bil najpametnejše takrat živeče bitje v Ameriki. Podoben je bil današnjim lemurjem oz. polopicam. Namesto krempljev je že imel nohte, njegove oči pa so bile obrnjene naprej. Znanstveniki so našli tudi precej podobnosti z opicami, čeprav so se prve primitivne opice pojavile šele 10 milijonov let pozneje.
Fosile sorodnikov Teilhardine magnoliane so našli še na Kitajskem, v Beligiji in Franciji, čeprav so ostanki, najdeni v Ameriki, starejši od tistih iz Evrope, kar dodatno kaže na to, da so se prvi primati selili iz Sibirije, in ne preko Evrope oziroma Grenladnije.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje