Na Safe.si, kjer sodeluje tudi MMC, opozarjajo, da lahko mladi pozabijo na obveznosti v resničnem življenju in druženje s prijatelji v živo, če preveč časa preživijo na medmrežju, prenosnem telefonu ali pri igranju iger.
Na zasvojenost z medmrežjem bodo opozarjali plakati in razglednice, zloženke za starše in izobraževanja na osnovnih šolah po Sloveniji. Če pa vas zanima, ali ste zasvojeni z medmrežjem, se oglasite na stojnici na Čopovi v Ljubljani in rešite test ali pa ga rešite prek spleta.
V sredo od 17.00 do 19.00 pa bo prek Messengerja potekal pogovor o različnih nevšečnostih na madmrežju z Matejem Kovačičem iz Centra za raziskovanje javnega mnenja in množičnih komunikacij na FDV-ju ter Miho Kramlijem, terapevtom in vodjo centra za zdravljenje odvisnosti v Novi Gorici.
Na varno rabo medmrežja opozarjajo v 50 državah
Svetovni dan varne rabe medmrežja pod pokroviteljstvom evropske komisarke za informacijsko družbo Viviane Reding že petič zapored zaznamuje 50 držav po vsem svetu. V ta namen je Redingova v torek minuto čez polnoč odprla tudi svetovni blogaton, ki se bo ves dan pomikal od Nove Zelandije prek Avstralije do Tajske in Koreje, prek Bližnjega vzhoda, Evrope in Južne Amerike do ZDA in Kanade. Evropska komisarka pa bo razglasila tudi zmagovalce tekmovanja Tvoje življenje na netu, na katerem je sodelovalo več kot 600 projektov, med njimi tudi štirje iz Slovenije.
Mladi najbolj pogosti uporabniki medmrežja V Sloveniji so najpogostejši uporabniki medmrežja prav otroci stari od 10 do 15 let (90 % je rednih uporabnikov) in mladi od 16 do 24 let (89 % rednih uporabnikov), ugotavljajo v statističnem uradu. Mladi si želijo medmrežje uporabljati še pogosteje, med razlogi, zakaj temu ni tako, pa jih je 28 odstotkov odgovorilo, da zaradi pomanjkanja časa, 14 odstotkov zaradi pomanjkljivega znanja tujih jezikov, devet odstotkov mladih pa skrbi varovanje osebnih podatkov.
Mladi medmrežje najpogosteje uporabljajo za obiskovanje forumov, klepetalnic in blogov ter sodelovanje v njih (65 %), pregledovanje elektronske pošte (62 %) ter igranje spletnih iger in prenašanje vsebin z medmrežja (74 %). 79 odstotkov uporabnikov na medmrežju išče druge informacije, malo manj kot polovica pa na medmrežju pridobiva nova znanja.
A. M.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje