V Veliki Bitaniji so tako ustavili vse tri projekte, ki so se ukvarjali z razvojem izvornih celic s pomočjo kloniranja zarodkov človeško-živalskega izvora, piše Independent. Po ukinitvi dveh izmed treh projektov v začetku leta se je finančna podpora ukinila še tretjemu projektu, katerega namen je odkritje novih zdravil za (za zdaj) neozdravljive bolezni (med drugim srčne bolezni in Parkinsonovo bolezen).
Novica je na Otoku presenetila zlasti tiste, ki so lani lobirali za spremembo zakona, ki bi omogočal tovrstne raziskave s "hibridnimi zarodki" za znanstvene namene. Nova novela zakona, ki je stopila v veljavo ta mesec, namreč dovoljuje kloniranje zarodkov na podlagi človeških celic in jajčec krav, prašičev, ovc in drugih živali. Star zakonski akt tega posebej namreč ni dovoljeval, ampak so bile tovrstne raziskave legalizirane na podlagi licence organizacije Human Fertilisation and Embryology Authority (HFEA).
Kljub sprejeti noveli pa tovrstnih raziskav na Otoku zaradi pomanjkanja finančnih sredstev očitno ne bo. Profesor Justin John iz univerze Warwick, ki je bil nosilec enega izmed treh tovrstnih projektov, je prekinil sodelovanje in se odločil, da svoje delo nadaljuje na avstralski univerzi Monash, razlogov za odhod pa natančneje ni želel komentirati, še piše Independent.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje