Sodeč po posnetkih Nasinega vesoljskega plovila Mars Global Surveyor je sonda Evropske vesoljske agencije pristala v kraterju blizu načrtovanega mesta pristanka. Sondi ni uspelo vzpostaviti stika z Zemljo, ker se je poškodovala ob pristanku. Domnevajo, da je bila Marsova atmosfera tanjša kot običajno zaradi peščenih viharjev.
Na sicer nejasnih posnetkih naj bi bile trikotne zračne blazine, ki so ublažile padec Beagla 2, poleg njih pa štiri razvite plošče s sončnimi celicami.
Sama sonda tehta 67 kilogramov in je premajhna, da bi jo lahko videli na posnetkih. So pa zraven kraterja opazili sledi udarca, ki ga je domnevno povzročil padec sonde.
Sonda Beagle 2 se je od matične ladje ločila 19. decembra 2003, na Marsu bi morala pristati na božič. Po poskusu pristanka so znanstveniki izgubili z njo vsak stik. Esa je februarja 2004 sondo dokončno razglasila za izgubljeno.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje