So dovolj upogljive, da jih je mogoče oviti okoli svinčnika, in hkrati prepuščajo svetlobo, kar pomeni, da jih je mogoče uporabiti na oknih avtomobilov in stavb. John Rogers iz univerze v Illinoisu, ki je vodil raziskavo, je dejal, da lahko sicilij naredijo tako tanek, da ga je na plastični podlagi mogoče upogibati. Lahko je tudi brezbarven in v obliki nanosa oziroma filma, ki se ga nanese na steklo.
Mnoga podjetja sicer že izdelujejo sočne celice v obliki zelo tankega filma, vendar pa so manj učinkovite pri spreminjanju sončne energije v električno, kot običajne sončne celice.
Med postopkom se narezane sicilijeve delčke prenese na drugo površino
Pri postopku so ameriški znanstveniki uporabili običajen silicij z enim kristalom. Silicij so obdelali z jedkanjem, ki je s površine odrezalo majhne delčke. Ti so od 10- do 100-krat tanjši od prvotnega sicilija, velikost pa se lahko prilagodi glede na potrebe.
Ko so delčki narezani, jih naprava pobere in prenese na drugo površino. Zadnji korak je električna povezava celic, da je iz njih mogoče dobiti energijo. Ker bodo celice upogljive, bo tudi prevoz mnogo lažji. Roger si predstavlja, da bi jih v prihodnje lahko zvili v velikanske role, kot na primer preproge, in jih naložili na tovornjake.
Licenco za začetno proizvodnjo je dobilo podjetje Semprius iz Durhama v Severni Karolini.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje