V tem času bo slovenski javnosti predstavljen pomen učenja za doseganje uravnoteženega in trajnostnega razvoja sveta, so v programu dejavnosti v tem tednu zapisali organizatorji.
Osnovne in srednje šole, mladinski centri, nevladne in druge organizacije bodo pokazale, kako lahko vsakdo vpliva na, denimo, reševanje revščine, neenakopravnosti, otroškega dela, podnebnih sprememb, socialne izključenosti, trgovine z ljudmi in podobno za doseganje pravičnejšega razvoja sveta.
Med večdnevnimi dogodki se bosta med drugim zvrstila projekt "Skupaj prispevamo za urejeno in čisto okolje in zdrav način življenja" ter interaktivna razstava Tudi jaz, katere cilj je predstavitev vplivov vsakdanjih odločitev na svetovna vprašanja.
Na sporedu bosta tudi spoznavanje konvencije o otrokovih pravicah, celostno učenje prek prostovoljnega dela, od 16. do 26. novembra bodo potekali Nikodemovi večeri, interaktivne delavnice Hočem živeti pa bodo izpostavile HIV/aids v Afriki in revščino.
Od leta 1999 naprej teden globalnega učenja pod okriljem Centra Sever-Jug organizirajo države članice Sveta Evrope. V Sloveniji teden tovrstnega učenja koordinirata Sloga, slovenska platforma nevladnih organizacij za razvojno sodelovanje in humanitarno pomoč, ter Urad za mladino RS.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje