Ljudje, ki bodo s pomočjo otoka ugotovili, da imajo težave, bodo lahko prek sistema komunicirali z inštitutom Ozara. Foto: MMC RTV SLO
Ljudje, ki bodo s pomočjo otoka ugotovili, da imajo težave, bodo lahko prek sistema komunicirali z inštitutom Ozara. Foto: MMC RTV SLO

Otok, ki ga je Second life razvil skupaj z inštitutom Ozara na mariborski fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko, je dostopen vsem uporabnikom okolja Second life. Obiskovalci bodo lahko na njem izvedeli marsikaj, denimo to, ali trpijo za fobijo pred pajki.

Otok je sestavljen iz štirih delov
Sicer pa je otok sestavljen iz štirih delov: arene, namenjene predstavitvi duševnih motenj, svetovalnega centra za testiranje in zdravljenje le teh, storitvenega centra in sprostitvenega dela.

Kot pravijo sodelujoči pri projektu, gre dejansko za animiran svet, ki kot tak predstavlja najboljše okolje, v katerem lahko uporabniki v tridimenzionalnem smislu spoznajo posledice duševnih motenj, njihovo diagnosticiranje in ukrepe, s katerimi se je mogoče tovrstnim motnjam izogniti. Prepričani so, da otok ponuja realne in preverjene načine za prepoznavo in preventivo na področju duševnih motenj.

Simulacije različnih duševnih motenj
V tem trenutku je mogoče na otoku videti simulacije duševnih motenj shizofrenije, akutne stresne motnje, socialne fobije, fobije pred pajki, depresije, bulimije in anoreksije.

Zanimanje obiskovalcev je zdaj veliko, saj naj bi otok vsak dan obiskalo tudi 1.000 obiskovalcev.