Za uporabo Twitterja boste potrebovali manj predvidljivo geslo. Foto: MMC RTV SLO
Za uporabo Twitterja boste potrebovali manj predvidljivo geslo. Foto: MMC RTV SLO

Tako so pri mikroblogu na seznam uvrstili več besed oz. kombinacij, ki jih je po njihovem mnenju lahko odkriti. Na seznam prepovedanih vstopnih gesel so med drugim gesla “123456”, “password”, “password1”, pa tudi imena avtomobilskih proizvajalcev "porsche”, “ferrari” ter imena nogometnih klubov “Chelsea” in “arsenal”.

Na seznamu pa so tudi, morda za nekatere nič kaj uganljiva gesla, ki pa so za ljubitelje znanstvene fantastike precej predvidljiva. Tako se na Twitterju ne bo mogoče vpisati z geslom THX1138 - naslov filma Georgea Lucasa, “NCC1701” – vstopna koda za vesoljsko ladjo Enterprise v Zvezdnih stezah (Star Trek) in “trustno1”, geslo, ki ga je uporabljal agent Fox Mulder (David Duchovny) v Dosjejih X (The X-Files).

50 odstotkov ima ista gesla za več storitev
Raziskava je pokazala, da so ljudje pri izbiranju vstopnih gesel preveč očitni. Kar 50 odstotkov Britancev uporablja isto vstopno geslo za e-banko, spletne trgovine, vstop v različna socialna omrežja itd., ugotavljajo pri CPP-ju. Eden od petih ljudi uporablja za geslo ime svojega hišnega ljubljenčka, eden od osmih pa za geslo izbere pomemebne datume, kot je rojstni dan. Pogosta gesla (izbere ga eden od desetih) so tudi imena otrok.

Kot pravijo strokovnjaki, so varna gesla sestavljena iz črk, številk in različnih ločil. Gesla bi morali občasno spremeniti, pomemebno pa je tudi, da uporabljamo za različne storitve različna gesla.