Upnikom, ki so terjatve pravočasno prijavili v postopku prisilne poravnave, terjatev v stečaju ni treba spet prijavljati. Te terjatve se bodo povečale za zamudne obresti za čas od dneva začetka postopka prisilne poravnave do dneva začetka stečajnega postopka.
Upniki lahko terjatve prijavijo do 15. septembra
Zadnji dan roka za prijavo terjatev ter ločitvene in izločitvene pravice v stečajnem postopku je 15. september.
Skladno z zakonom bo Benigar Tošič, ki je bil od prejšnjega tedna prisilni upravitelj, zdaj deloval kot upravitelj v stečajnem postopku. Stečaj SCT-ja bo po njegovih predvidevanjih zaradi obsega stečajne mase, števila upnikov, sporov, v katere je družba že vključena, in sporov v povezavi s stečajnim postopkom, kot so izpodbijanje pravnih dejanj in odškodninski zahtevki zoper upravo, dolgotrajen.
Po januarskih ocenah bi stečaj trajal pet let
Kolikšna je stečajna masa, še ni znano. SCT pa je v načrtu finančnega prestrukturiranja, ki so ga objavili ob začetku prisilne poravnave januarja letos, obseg stečajne mase glede na podatke s konca septembra lani ocenil na slabih 155 milijonov evrov, stečaj bi trajal vsaj pet let. Navadni upniki bi bili po takratnem mnenju vodstva SCT-ja poplačani malo več kot 24-odstotno.
Nekdaj največje slovensko gradbeno podjetje SCT je med letoma 2006 in 2009 letno ustvarilo od 320 do 530 milijonov evrov skupnih prihodkov, čisti dobiček se je gibal od nekaj manj kot 10.000 evrov do dobrih sedem milijonov evrov (leta 2008). Lani pa je imela družba 235 milijonov evrov prihodkov od prodaje in več kot 90 milijonov evrov izgube.
Število zaposlenih se je z 2500 leta 2004 zniževalo in leta 2009 padlo pod 1000. Po navedbah družbe je bilo v obdobju pred začetkom stečaja zaposlenih 760 ljudi.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje