Koliko mladostnikov si danes želi družbe, a skoraj vsak popoldan preživljajo prosti čas sami v svojih sobah?
Druženje je nenadomestljiva sestavina zdravega odraščanja. Je vadbeno okolje, kjer se učimo sodelovati, reševati nesporazume, sočustvovati, pomagati in prejemati pomoč. Je ogledalo, ki nam riše našo lastno samopodobo in samospoštovanje ter gradi pripadnost. Le skozi druženje pletemo prijateljstva, ki so lahko pomembna življenjska oporna mreža. Ponuja pot v samostojnost, kjer se postopoma zmanjšuje nadzor odraslih. Ob vsem tem pa je še zabavno in kot tako izboljšuje splošno dobro počutje.
Če v preteklosti skoraj noben napor ni bil potreben, da je šel mladostnik ven na igrišče, je danes slika obrnjena. Zaradi vseh novih družabnih omrežij in zabavnih elektronskih naprav mladostnikom doma preprosto ni več dolgčas. In res, zakaj bi mladostnik šel ven iskat družbo, ki je povrhu tam sploh ne bo našel. Vsi so doma.
Mladinski centri, ki ponujajo številne kakovostne dejavnosti za različne starostne skupine mladostnikov, so izjemno pomembno gnezdo in vzletna steza pri odraščanju. Prav zato sem pred dnevi z veseljem sprejel povabilo, da v mladinskem centru Mladi zmaji Golovec v Ljubljani najstnikom ponudimo tekaško vadbo. In to takšno vadbo, katere namen ni da najdemo najhitrejše tekače, ampak da v prijateljskem družabnem vzdušju zakurimo ogenjček prvinskega veselja do gibanja v naravi.
Tekaška vadba je namenjena prav vsem mladim, tudi tistim, ki ne tečejo radi. Po izkušnjah namreč vem, da večina ljudi ne mara teka, ne zato, ker je kaj narobe s tekom ali pa z njimi, ampak zato, ker imajo zaradi napačnega pristopa do teka z njim slabe izkušnje.
Tekaško vadbo v mladinskem centru Mladi zmaji Golovec (Pesarska cesta 14, Štepanjsko naselje, Ljubljana) začnemo v četrtek, 23. novembra (prijavi se tukaj).
Starši in stari starši, vabim vas, da svojih otrok in vnukov ne zadržujete doma. Naj gredo ven, da bodo volnejši prišli nazaj domov. Spodbujajte jih, da se vključujejo v različne družabne in ustvarjalne dejavnosti. Brez njih bodo družabno, ustvarjalno in tudi gibalno nedohranjeni. Imeti nedohranjenega otroka ob polnem krožniku pa seveda nočemo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje