Audioslave - skupina, ki so ji že ob rojstvu napovedovali smrt. Foto: Reuters
Audioslave - skupina, ki so ji že ob rojstvu napovedovali smrt. Foto: Reuters
Chris Cornell
Chris Cornell začenja pogrešati svoje kolege iz skupine, ki naj bi bila tik pred razpadom. Foto: EPA
Rage Against the Machine
Besedila skupine Rage Against the Machine so bila ogledalo znanja, ki si ga je med študijem na Harvardu pridobil Tony Morello. Foto: EPA

Natolcevanja o propadu skupine so se razvnela predvsem zaradi novic, da skupina izida po mnenju kritikov zelo všečnega albuma ne bo pospremila s turnejo ter da pevec Chris Cornell pripravlja samostojni album. Ko so ga povprašali o resnični usodi njegove skupine, je Cornell novinarjem priporočil 'branje' zgodovine skupine Audioslave.



Razmišljanje o smrti
Cornell, ki ta čas po evropskih televizijskih in radijskih postajah kar sam predstavlja album Revelations, verjetno vprašanj o prihodnosti skupine Audioslave ne jemlje več resno. To lahko sklepamo iz ene od njegovih izjav, ki jo je izzval dvom 'pronicljivega' novinarja glede obstojnosti skupine: ''Trenutno je vse odlično in sedaj, ko zagotovo vemo, da smo sposobni posneti še nekaj odličnih albumov, nas mora nekdo zapustiti. To je lahko kdor koli iz skupine. In tudi pri tej starosti … tudi nepričakovana smrt ni izkjljučena.'' Verjetno ni treba dopisati, da je Cornell izjavo podal z nasmehom na obrazu.
O prihodnosti skupine nekoliko več razkrije Cornellova pripomba, da ostale tri člane skupine kar nekoliko pogreša, kadar jih dolgo ne vidi. Zato se že veseli ponovnega snidenja, ko bodo začeli vaditi za nastope na turneji, ki naj bi se zagotovo zgodila naslednje leto.

Samostojni posli Chrisa Cornella
Morda bodo tedaj Audioslave odigrali tudi katero od pesmi, ki bodo na Cornellovem prvem samostojnem albumu. Tega naj bi nekdanji pevec skupine Soundgarden, ki je skupaj z Nirvano Seattle naredila za svetovno prestolnico grungea, začel snemati oktobra. Nekoliko bolj zanimiv – tudi za tiste, ki sicer ne prisegajo na glasbo skupine Audioslave – pa je sedaj že ne več tako svež podatek, da naj bi Chris Cornell z naslovno pesmijo opremil naslednji film o Jamesu Bondu. Tistega, v katerem bo Bonda drugič zapovrstjo odigral Daniel Craig.

Okužen s politiko nekdanjih članov skupine Rage Against the Machine
Del promocije Chrisa Cornella je tudi predstavljanje pesmi Wide Awake, ki jo najdemo na albumu Revelations. To je ena najbolj političnih pesmi skupine Audioslave, v njej pa četverica napada administracijo Georgea Busha zaradi prepočasnega odpravljanja posledic divjanja orkana Katrina. Za bolj politični ton albuma so verjetno odgovorni kitarist Tony Morello, basist Tim Commerford in bobnar Brad Wilk. Trojica je namreč skupaj delala že v skupini Rage Against the Machine - pevec je bil Zack de la Roch -, ki je v devetdesetih zaradi navajanja Marxovih ideoloških maksim ter udrihanja po kapitalizmu in cenzuri veljala za eno najbolj političnih skupin konca 20. stoletja.