V referatih so predstavili njena otroška in mladinska dela ter primerjali knjižno in filmsko besedilo dela Ko zorijo jagode. Za otroke in mladino je ustvarila več kot 30 literarnih del.
"To so dela, ki so namenjena najmlajšim, torej cicibanom, predšolskim otrokom, kot tudi daljša dela, povesti," o razstavi pove vodja Mladinskega oddelka ptujske knjižnice in referentka simpozija Sanja Selinšek.
O avtoričinih protagonistih pa: "Branka Jurca ima zelo humoren način pripovedovanja. Njeni liki so pozitivni, vedri, razigrani, polni energije. Njen optimistični pogled na svet se kaže tudi skozi te like."
Pisateljičina literarna pot se je začela že v predvojni Jugoslaviji, urejala pa je tudi reviji Ciciban in Otrok in družina (1964–1966). Njena dela so prevedena v številne jezike, največkrat je bil preveden njen roman Ko zorijo jagode (1974). Knjige za mlade bralce so ji prinesle več nagrad in priznanj.
Na simpoziju so po pozdravnem nagovoru direktorice knjižnice Milene Doberšek spregovorili še red. prof. dr. Dragica Haramija, doc. dr. Vladka Tucovič Sturman, doc. dr. Barbara Zorman, Sanja Selinšek in dr. Marijanca Ajša Vižintin.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje