Predstavo so premierno uprizorili 1. februarja 2003, istega leta pa je Hagada zmagala tudi na festivalu Monodrama na Ptuju.
Hagada je sicer judovski ali armejski izraz, ki pomeni zgodbo. Je pa tudi naslov slovenske ljudske pesmi, ki jo v različnih inačicah pozna ves slovenski prostor. Na pesmih pa Čušinova predstava tudi temelji. Pri njenem oblikovanju je avtor navdih iskal tudi pri Dariu Foju, Franu Milčinskem Ježku, Cirilu Berglesu, Georgeu Taboriju, Mojzesovem peteroknjižju in evangelijih.
Masovka na mono način
Na spletni strani MGL-ja lahko preberemo, da je Hagada duhovita masovka na mono način z veliko petja in pitja, ki pove vse, kar ste od nekdaj hoteli vedeti o Bogu, pa si niste upali vprašati.
Ko ne preostane nič drugega ...
Gregor Čušin je pri pripravi predstave poskrbel za izbor in priredbo besedil, režijo, dramaturgijo, kostumografijo, scenografijo ter odrski gib. V gledališkem listu predstave pa Gregor Čušin na vprašanje, zakaj Hagada, odgovarja: "Star sem 33 let. Kristusova leta. Kriza srednjih let udari vsakega po svoje. Drevo sem zasadil. Otroke imam – tako mi zatrjuje žena in bom kar verjel.
Od ženske, ki ima toliko domišljije, da je poročena z mano, ne pričakujem, da ima toliko domišljije, da bi lagala. Knjigo bi napisal, a pri nas založbe jemlje hudič. Pa sem naredil predstavo!"
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje