Andrew Lloyd Webber se je dolgo otepal obtožb, da je njegov način iskanja glavne igralke nesprejmljiv za človeka, ki je del gledališke srenje. Na koncu se je izkazalo, da je v resničnostnem šovu našel odlično igralko. Foto: London Palladium
Andrew Lloyd Webber se je dolgo otepal obtožb, da je njegov način iskanja glavne igralke nesprejmljiv za človeka, ki je del gledališke srenje. Na koncu se je izkazalo, da je v resničnostnem šovu našel odlično igralko. Foto: London Palladium
Moje pesmi, moje sanje
Glavna igralka Connie Fisher se je že med študijem igre navduševala nad igro Julie Andrews, ki je vlogo nune Marije v filmu Moje pesmi, moje sanje odigrala sredi šestdesetih.

Webbrov projekt so od začetka pestile težave. "Guru" muzikala je skušal za vlogo nune Marije, ki vzgaja otroke kapitana Georga von Trappa in ki jo je v filmu iz leta 1956 odigrala Julie Andrews, pridobiti Scarlett Johannson, ta pa ni pokazala navdušenja za to. Webber se je "zadovoljil" z zmagovalko resničnostnega šova How Do You Solve a Problem Like Maria?, sicer pa telefonistko Connie Fisher. Številni so se mu posmehovali. Nazadnje pa so vendarle utihnili, saj so britanski kritiki Webbrov novi muzikal razglasili za uspešnico.

Nalezljivo skladateljevo navdušenje okužilo kritike
Z vlogo v velikopotezni odrski produkciji se je Connie Fisher iztrgala iz začaranega kroga neuspehov. Po diplomi na igralski akademiji se je prijavila na več avdicij, a je vedno ostala praznih rok. Mladenka se po prejemu obvestila, da ji je uspelo navdušiti samega Andrewa Lloyda Webbra, ni veselila le dotoka denarja na svoj bančni račun in prve velike vloge. Navdušilo jo je tudi to, da bo njen prvi veliki odrski nastop ravno vloga, ki jo je nekoč odigrala Julie Andrews. Njo je Fisherjeva namreč imenovala za svojo veliko vzornico. In tudi slavospevi, ki jih Fisherjevi namenja Andrew Lloyd Webber, spominjajo na hvale, ki jih je nekoč prejemala Julie Andrews. Po premieri je avtor številnih uspešnih muzikalov dejal, da je Connie Fisher "najboljša britanska igralka v muzikalih v zadnjih letih".

Akcija za večji priljubljenost gledališč
Uspeh muzikala, za katerega je bilo potrošenih malo manj kot 6 milijonov evrov, je Andrewa Lloyda Webbra toliko opogumil, da je javno spregovoril o svojem resničnostnem šovu. Številni gledališki puristi so se namreč zgražali, ko je Webber razglasil, da bo glavno igralko v muzikalu Moje pesmi, moje sanje izbral s pomočjo "najmlajšega" televizijskega žanra. Webber je povedal, da je ravno resničnostni šov močno pripomogel k dvigu priljubljenosti gledališča med Britanci. Po predvajanju oddaje so menda dohodki britanskih gledališč, ki so na spored uvrstila muzikale, menda zrasli za kar 10 odstotkov.

Tudi glavni igralec ni čakal za vogalom
Iskanje glavne igralke ni bila edina težava, ki jo je moral na poti do svojega novega uspeha premagati avtor muzikalov Mačke in Fantom iz opere. Nič manj preglavic ni povzročal glavni igralec, ki je odigral barona von Trappa. Prva izbira je bil zvezdnik žajfnic Simon Shephard, ki pa so ga zaradi medle predstave producenti "odžagali" že po nekaj vajah. V zadnjem trenutku so tako k projektu pritegnili Alexandra hamiltona, ki se je izkazal že v več Webbrovih predstavah. Tudi tokrat ni razočaral in je prav toliko kot Connie Fisher prispeval k uspehu muzikala.