Srečanje dnevov komedije bo začelo Slovensko narodno gledališče iz Nove Gorice s predstavo Borisa Kobala Dragi Kučan, ti pišem. Mestno gledališče ljubljansko bo celjski oder zasedlo s Hollingerjevimi Svetniki, ljubljanska Drama z Molierovo Šolo za žene, Prešernovo gledališče Kranj pa bo uprizorilo Gombrowiczevo Ivono, princeso Burgundije. Celjski gledališčniki bodo domače občinstvo skušali navdušiti z Möderndorferjevo komedijo Na kmetih, mariborska Drama pa bo v Celje pripotovala z Goldonijevo komedijo Sluga dveh gospodarjev. Ptujski gledališčniki so pripravili Rezino dramo Art, Špas teater iz Mengša Burko o jezičnem dohtarju, Moj teater iz Ljubljane pa bo sklenil festivalsko srečanje, in to s Pižamo za šest.
Kot je povedala selektorica Kosijeva na novinarski konferenci, je na razpis prispelo dvakrat več predstav, kot jih je bilo uvrščenih v program Dnevov komedije. Vse uvrščene predstave je ocenila kot zelo kakovostne, nekatere izmed njih so pisane v klasičnem, druge pa v bolj sodobnem slogu.
Spremljevalni program
Spremljevalni program bo občinstvu na ogled ponudil šest predstav: Teater v gosteh bo uprizoril Dame v škripcih avtorja Alana Ayckbourna, Mestno gledališče ljubljansko pa Čušinovo Hagado. Kot gostujoče gledališče se bo predstavilo Gledališče iz Šibenika s predstavo Petra Miloša Butec za določen čas. V program je uvrščena tudi Fritzeva komedija Mirakel o sveti Neži v izvedbi celjskih gledališčnikov in Gogginova Nunsense II, ki jo bo uprizorilo Šentjakobsko gledališče Ljubljana, za konec bodo nastopili še ptujski gledališčniki s predstavo Jamr Stevena Berkoffa.
Na 13. dnevih komedije bodo podelili tradicionalne nagrade - za žlahtno komedijsko predstavo po izboru občinstva in žirije, za žlahtnega komedijanta, za žlahtno komedijantko in za žlahtnega režiserja. Žirijo za izbor najboljšega teksta sestavljajo dramaturginja Tatjana Doma, režiser Franci Križaj in Tina Kosi.
Žlahtne komedijante bodo izbirali igralec Janez Bermež, profesor francoščine Slavko Deržek in kritik Tomaž Simon. Nagrado za žlahtno komedijsko pero v višini 1,1 milijona tolarjev bosta, tako kot doslej, prispevala celjska občina in ministrstvo za kulturo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje