Foto:
Foto:
Slavni tenorist se zelo nespametno pripravlja na večerni nastop.
Operni pevec zaužije preveč pomirjeval in alkohola in nemočen obleži na tleh.

V predstavi Ti nori tenorji lahko na odru spremljate vrvež okoli znanega tenorista, ki se pripravlja na nastop in ki ga zganjajo osebe, ki si od njegove slave obetajo osebne koristi.

Nezmernost, ki vodi v propad
Vsi dramski zapleti se nanašajo na svetovno znanega tenorista Tita Merellija. Čeprav bi se operni pevec pred pomembnim večernim dogodkom moral predvsem sproščati, se zaplete v vroč zakonski prepir, ki mu sledi prekomerno uživanje pomirjeval in alkohola. Tenoristova nezmernost pripelje do odločilnega trenutka, ko se pevec od vsega dobrega zruši in ni več niti najmanjšega upanja, da bi zvečer nastopil pred zahtevnimi obiskovalci opere.

Klasika v modernizmu
Komedijo Ti nori tenorji odlikuje obilica situacijske in značajske komike, proti koncu pa prehaja že v absurdno grotesko. Dela sodobnega ameriškega dramatika Kena Ludwiga, Ti nori tenorji, dobro utelešajo načela klasične komedije. Kot zapovedujejo pravila treh dramskih enotnosti, se zgodba v kratkem času odvrti v hotelski sobi v Clevelandu leta 1934 natančno med 11. in 23. uro.

Ob ustvarjanju produkcije mariborske drame je na režiserskem stolčku sedel Jaša Jamnik, v glavnih vlogah pa se predstavljajo Kristijan Ostanek, Dunja Zupanec, Nenad Tokalić in Vlado Novak. Vasilija Fišer je bila tokrat odgovorna za oblikovanje kostumov in scene, osvetlitev odra pa je bila zaupana Franciju Rampretu.

Pravnik, ki v prostem času piše broadwayske uspešnice
Čeprav je Ken Ludwig uspešen dramatik, ki se lahko pohvali z besedili, ki so bila osnova za nastanek mnogo broadwayskih uspešnic, se poklicno še vedno ukvarja s pravniškimi posli. Drama Ti nori tenorji je največji uspeh doživela leta 1989, ko so jo na oder postavili gledališčniki na londonskem West Endu. Ta produkcija si je namreč prislužila kar 7 nominacij za nagrado tony, ki velja za gledališkega oskarja.