Z oblikovanjem inštituta Slovenija po dolgih letih dobiva osrednjo ustanovo na področju promocije, raziskovanja in ohranjanja gledališke dediščine, ki bo ustvarjala osnovne pogoje za nadaljnji razvoj gledališke stroke in ustvarjalnosti pri nas, poudarjajo na ministrstvu za kulturo.
Sicer pa spremembe sklepa prinašajo nove naloge javnega zavoda na področju raziskovanja gledališke umetnosti in njene promocije. Po navedbah ministrstva bo kot osrednje gledališko stičišče in odprta točka povezovanja inštitut redno sodeloval z vsemi, ki delujejo na področju delovanja inštituta ali na področjih, ki vplivajo oziroma so povezana s področjem delovanja inštituta.
Ta bo deloval na podoben način in z enakim obsegom kadrov kot do zdaj Slovenski gledališki muzej. Tudi financiranje po besedah ministrstva ostaja enako in v enakem obsegu kot financiranje muzeja, razlika je le v tem, da mu spremembe ustanovnega akta omogočajo kandidiranje na razpisih ARRS.
Na novo je oblikovan svet inštituta, ki ga sestavlja sedem članov, ustanovitelj pa neposredno imenuje dva člana. Enega člana imenuje na predlog Skupnosti muzejev Slovenije, enega na predlog ljubljanskega AGRFT-ja, enega na predlog javnih zavodov s področja gledališča, enega imenuje na predlog nevladnih organizacij s področja gledališča, enega člana pa izvolijo zaposleni v inštitutu.
Aprila razpis za novega direktorja
Na začetku aprila bo ministrstvo objavilo tudi razpis za novega direktorja inštituta, saj zdajšnji direktor muzeja Ivo Svetina s 1. avgustom odhaja v pokoj. Novega direktorja čaka sprejetje novega strateškega in novega kadrovskega načrta, k čemur ga zavezujejo pred kratkim sprejete spremembe ZUJIK-a.
Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje