Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
V Sloveniji imajo humanitarnost, dobrodelnost in prostovoljstvo dolgo in močno tradicijo. Statistika za leto 2023 pravi, da je 206.845 prostovoljcev opravilo več kot osem milijonov ur prostovoljnega dela.
Medalja okoli vratu ali milijoni na bančnem računu – je to uspeh? V današnjem svetu se zdi, da želimo uspeh izmeriti v številkah, z všečki in priznanji. Najslavnejše, najbogatejše in najhitrejše pogosto enačimo z besedo uspeh.
Kaj je v življenju zares pomembno? Veliki, prelomni dogodki, ki nam za vedno spremenijo življenje, vsakodnevni trenutki, ki nas razveselijo brez pravega razloga, ali trenutki povezanosti z vsemi, ki jih imamo radi?
Star nemški pregovor pravi, da se v sodu vina skriva kup čudes. V vinu je resnica, v vinu je zgodba in vino je komunikacija. Kultura vinske trte je stara skoraj 9000 let.
Spremembe so neizogiben del človeškega obstoja. Ne glede na to, ali so načrtovane ali nas presenetijo, so velike ali majhne, se jim upiramo ali se jih razveselimo, so del življenja.
Na Festivalu za tretje življenjsko obdobje, ki poteka v Cankarjevem domu v Ljubljani, se s svojim razstavnim prostorom predstavlja tudi oddaja "Ah, ta leta!", ki je v zadnjih dveh letih in pol osvojila srca gledalcev, zlasti starejših.
"Meje mojega jezika so meje mojega sveta," je misel filozofa Wittgensteina, ki nas vedno znova spomni, kako pomembno je znanje jezikov za razumevanje sveta, v katerem živimo.
V Rogatcu, ki je eden izmed najstarejših trgov v Sloveniji, se je preprosto potopiti v preteklost – od dvorca Strmol pa do muzeja stavbne dediščine. Toda zakaj je sploh pomembno, da se spominjamo preteklosti in ohranjamo znanje iz preteklosti?
Potovanja nam ponujajo odmik od vsakodnevnega ritma življenja, širijo nam pogled na svet, pomagajo pri razumevanju sebe in drugih. So vrata v drugačne svetove, nove zgodbe in neponovljive izkušnje.
Življenje nas neizogibno postavi pred različne preizkušnje, ki lahko pridejo v različnih oblikah. Razočaranja, bolezni, trpljenje, izguba …, vse to je del naše izkušnje, ki nas oblikuje.
Slovenija je po nekaterih podatkih v evropskem vrhu po številu trgovin na število prebivalcev. A prodajne površine se še kar povečujejo, nakupovalna središča pa pokajo po šivih.
Švicarski zdravnik Paracelsus je v 16. stoletju baje zapisal: "Umetnost ozdravitve pride iz narave, ne od zdravnika."
Družina je gnezdo, v katerem se rodimo in odraščamo, je sinonim za varnost, toplino in ljubezen. Kako naj si človek ustvari takšno družinsko okolje?
Starost sama po sebi ne pomeni nič slabega. Težava namreč niso gube in celo ne bolezni, temveč negativen pomen, ki ga starosti pripisujemo kot družba.
April je mesec zavedanja o stresu, zato tokrat o stresu in metodi, ki nam ga lahko pomaga zmanjšati – o prizemljenosti.
Tako kot so korenine pri drevesu, četudi nevidne, najpomembnejše za njegovo preživetje, so tudi naše družinske korenine ključnega pomena za življenje. Vedeti, kdo smo in od kod prihajamo, je verjetno želja, če ne celo potreba vseh nas.
Telesna dejavnost dokazano izboljšuje telesno in duševno zdravje. Znanstveniki v ZDA so izračunali, da bi lahko samo s povečanjem telesne dejavnosti preprečili kar 110.000 smrti na leto.
Ko se nekaj zgodi nepredvideno, brez predhodnega načrtovanja in še brez očitnega vzroka, govorimo o naključju. Manjša ko je verjetnost, da se bo nekaj zgodilo, večje se nam zdi naključje.
Če hočemo vedeti, kdo smo, moramo vedeti, od kod prihajamo in kam gremo. Zgodbe, običaji, pesmi prenašajo vrednote in identiteto iz preteklosti v sedanjost in naprej v prihodnost.
V življenju se ves čas srečujemo s pravili primernega vedenja, ki urejajo medsebojne odnose in preprečujejo kaos. V vsakdanjem življenju jim pravimo bonton; če ga poznamo, se lahko izognemo marsikateremu neprijetnemu pripetljaju v življenju.
Neveljaven email naslov