Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Sobivanje več generacij pod isto streho lahko dela naše življenje zanimivejše in bolj dinamično. V tokratni oddaji nas je zato zanimalo, kako (so)bivati pod isto streho.
Začetek leta je po navadi čas, ko kujemo načrte za prihodnost ali samo razmišljamo o tem, kaj nam bo ta prinesla. Zanimalo nas je, kako prihodnost družbe vidi sociologinja in filozofinja Renata Salecl.
Kako ohraniti bister um, dober spomin in kognitivne sposobnosti tudi v zrelih letih? Psihologa Vojko Kavčič in Anja Podlesek poudarjata, da z rednim treningom možganov.
Kaj povezuje nekoga, ki pri 91 letih vsak dan odide v svojo frizersko delavnico, nekoga, ki pri skoraj 90 letih še vedno postavlja rekorde v skoku v višino, in priznanega psihiatra, ki razkriva skrivnosti neizčrpne volje?
V tokratni oddaji Ah, ta leta! smo govorili o življenjskih modrostih, pomembnih vrednotah, izkušnjah, ki so nas oblikovale, in o zgodbah, ki so se nas dotaknile. Pobrskali smo po modrostih, ki jih najdemo v literaturi, in prisluhnili osebnim zgodbam.
V Sloveniji imajo humanitarnost, dobrodelnost in prostovoljstvo dolgo in močno tradicijo. Statistika za leto 2023 pravi, da je 206.845 prostovoljcev opravilo več kot osem milijonov ur prostovoljnega dela.
Medalja okoli vratu ali milijoni na bančnem računu – je to uspeh? V današnjem svetu se zdi, da želimo uspeh izmeriti v številkah, z všečki in priznanji. Najslavnejše, najbogatejše in najhitrejše pogosto enačimo z besedo uspeh.
Kaj je v življenju zares pomembno? Veliki, prelomni dogodki, ki nam za vedno spremenijo življenje, vsakodnevni trenutki, ki nas razveselijo brez pravega razloga, ali trenutki povezanosti z vsemi, ki jih imamo radi?
Star nemški pregovor pravi, da se v sodu vina skriva kup čudes. V vinu je resnica, v vinu je zgodba in vino je komunikacija. Kultura vinske trte je stara skoraj 9000 let.
Spremembe so neizogiben del človeškega obstoja. Ne glede na to, ali so načrtovane ali nas presenetijo, so velike ali majhne, se jim upiramo ali se jih razveselimo, so del življenja.
Na Festivalu za tretje življenjsko obdobje, ki poteka v Cankarjevem domu v Ljubljani, se s svojim razstavnim prostorom predstavlja tudi oddaja "Ah, ta leta!", ki je v zadnjih dveh letih in pol osvojila srca gledalcev, zlasti starejših.
"Meje mojega jezika so meje mojega sveta," je misel filozofa Wittgensteina, ki nas vedno znova spomni, kako pomembno je znanje jezikov za razumevanje sveta, v katerem živimo.
V Rogatcu, ki je eden izmed najstarejših trgov v Sloveniji, se je preprosto potopiti v preteklost – od dvorca Strmol pa do muzeja stavbne dediščine. Toda zakaj je sploh pomembno, da se spominjamo preteklosti in ohranjamo znanje iz preteklosti?
Potovanja nam ponujajo odmik od vsakodnevnega ritma življenja, širijo nam pogled na svet, pomagajo pri razumevanju sebe in drugih. So vrata v drugačne svetove, nove zgodbe in neponovljive izkušnje.
Življenje nas neizogibno postavi pred različne preizkušnje, ki lahko pridejo v različnih oblikah. Razočaranja, bolezni, trpljenje, izguba …, vse to je del naše izkušnje, ki nas oblikuje.
Slovenija je po nekaterih podatkih v evropskem vrhu po številu trgovin na število prebivalcev. A prodajne površine se še kar povečujejo, nakupovalna središča pa pokajo po šivih.
Švicarski zdravnik Paracelsus je v 16. stoletju baje zapisal: "Umetnost ozdravitve pride iz narave, ne od zdravnika."
Družina je gnezdo, v katerem se rodimo in odraščamo, je sinonim za varnost, toplino in ljubezen. Kako naj si človek ustvari takšno družinsko okolje?
Starost sama po sebi ne pomeni nič slabega. Težava namreč niso gube in celo ne bolezni, temveč negativen pomen, ki ga starosti pripisujemo kot družba.
April je mesec zavedanja o stresu, zato tokrat o stresu in metodi, ki nam ga lahko pomaga zmanjšati – o prizemljenosti.
Neveljaven email naslov