France Cukjati je po seji za medije dejal, da je ta potekala dobro in da "so glasovanja izzvenela v velikem soglasju". Poudaril je, da se je svet zadržal pri aktualnih političnih problemih. "Seveda, v ospredju so dogodki, znani pod imenom afera Patria. Sicer pa smo obravnavali stanje v državi in naloge, ki nas čakajo v tem mandatu," je dejal.
Dotaknil se je nalog, ki čakajo stranke v tem mandatu. "Na vseh področjih je opaziti veliko stagnacijo razvoja. V teh letih praktično nismo naredili umika države iz gospodarstva. Vsekakor smo na stališču, da mora po toliko letih vendarle enkrat spet uspeti tudi na področju šolstva, sodstva in javnih služb ter na področju delovanja države kot celote," je povedal predsednik Cukjati.
Svet stranke je prav tako na seji sprejel besedilo resolucije z naslovom Tranzicija v Sloveniji ni uspela. "SDS je na 10. kongresu maja letos v nosilni resoluciji "Družba svobode in odgovornosti" in spremljajočih resolucijah opozoril na problem, ki se pojavlja v Sloveniji in drugih tranzicijskih državah, katere niso na ustrezen način prekinile popkovine s svojo totalitarno preteklostjo," so zapisali v SDS-u. "V slabem mesecu dni po kongresu SDS so se razmere v Sloveniji drastično spremenile na slabše. Nekatera opozorila, izrečena v naših kongresnih dokumentih še v pogojnikih, so se izkazala za dokončno potrjena."
Navajajo, da je dokazov za to veliko, pri tem pa se med drugim dotaknejo t. i. politike "nacionalnega interesa", privilegijev "komunistične elite", neraziskanih in nezavarovanih bančnih posojil, preimenovanja celjske vojašnice, načina imenovanja članov Komisije za preprečevanje korupcije, nereformiranega sodstva.
• Priznanje, da tranzicija v Sloveniji ni uspela in da smo pred vsebinsko enakim problemom kot pred 23 leti
• dokončno razgradnjo dediščine totalitarnega režima v skladu z Resolucijo Sveta Evrope št. 1096
• internacionalizacijo slovenskega tranzicijskega neuspeha, saj nereformirana članica EU ogroža vrednote, stabilnost in prihodnost celotne Evropske unije;
• spremembe ustave, ki bodo omogočile vladavino prava in pravičnosti ter preprečile diktaturo rdečega monopola ter uporabo dvojnih meril v pravosodju;
• spremembe procesne zakonodaje, ki bodo onemogočile zlorabo prava v politične namene, sprožanje političnih in ostalih montiranih procesov;
• vzpostavitev ustavnih in zakonodajnih mehanizmov, ki bodo omogočili nepristransko in neodvisno sojenje v razumnih rokih, kjer se bodo postopki na vseh stopnjah končali najkasneje v letu dni od sprožitve postopka;
• dosledno uveljavitev standardov, ki bodo preprečili imenovanje na odgovorne položaje v tožilstvu in pravosodju tistih, ki so kršili človekove pravice in svoboščine oz. sodelovali v nedemokratičnih procesih v bivšem totalitarnem režimu."
(Izvleček iz resolucije; vir: SDS)
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje