"Morda bi morala celotna vladna koalicija za mesec ali dva biti tiho in se ne vpletati v dnevne politične bitke o koaliciji. Naj se posvetijo izključno temu, kar vlada mora početi, to pa je ustvarjanje in izpeljevanje projektov. Tako lahko na kratki rok še največ naredijo," bi vladni koaliciji svetoval dolgoletni sopotnik in soustvarjalec slovenske politike Bogdan Biščak. Kot je povedal v oddaji Ob osmih, je težava prav v tem, da te vsebine ni prav veliko. Vrstijo se tudi nerodnosti v komunikaciji ter zapleti z razreševanjem in iskanjem ministrov. Ko gre za zgodbi, ki ju je Robertu Golobu na zaslišanjih v parlamentu naprtila nekdanja notranja ministrica Tatjana Bobnar, se Biščaku tista o vplivu na policijo zdi nevarnejša od domnevnega zamika aretacije ruskih vohunov. Ko gre za čiščenje "janšizma", Biščak pravi, da bomo na koncu pač imeli dve zgodbi, ko gre za janšizem, pa glede na dogajanje v prejšnjem mandatu javnost zadeve vidi širše. Če gre za konkretne pritiske za zamenjavo nekaterih ljudi, pa gre za resen problem.
Razrešitev Bobnarjeve ključna začetna napaka Roberta Goloba
"Robert Golob si je z razrešitvijo Bobnarjeve zapravil ne samo zaupanje javnosti, zapravil si je tudi medene tedne, ki so mu jih ponudili mediji, in danes ti vsako njegovo potezo po mojem razumejo pretirano negativno," pravi Bogdan Biščak; iskanje novih ministrov pa bo težko prepričljiv obliž na rano, če se v javnosti pojavljajo imena kandidatov novih ministrov, kot sta Boštjan Koritnik in Jure Leben, ker – kot pravi Biščak – "… se že zdaj v medijih pojavljajo komentarji, ki do njiju niso ravno prijazni, in ob procesu imenovanja se bo to samo še stopnjevalo." Ključni problem novih obrazov je v tem, da nekdo pripravi predvolilni piarovski projekt, ki mu mediji pomagajo iz različnih razlogov, ampak za tem projektom ni ekipe ministrov, potem pa jih iščejo skoraj na javnem razpisu. To smo, recimo, pri Golobu opazovali pri iskanju ministra za finance. "Ljudje z uspešnimi karierami se že sicer zelo težko odločijo, da bi stopili v vlado, danes pa je položaj bistveno slabši, kar potrjujejo trije meseci iskanja zdravstvenega ministra,«" je dejal Bogdan Biščak.
Radikalnih sprememb v sestavi vlade ne bo
Tanja Fajon je pred dnevi rekla, da bo koalicija končala mandat v okviru trenutne večine. Bogdan Biščak potrjuje tezo z besedami, da o trdnosti koalicije odločata moč in glasovanje v parlamentu in da zdaj ne kaže, da bi se razmerja radikalno spremenila, ne nazadnje tudi zato, ker se manjši koalicijski stranki zavedata, da bi predčasen odhod vlade zanju pomenil samomor, vsi pa se – tako Biščak – spomnimo, kaj se je dogajalo po Šarčevem odhodu. Ko gre za discipliniranje lastne stranke, je Robert Golob z odslovitvijo Mojce Šetinc Pašek in z discipliniranjem predsednice državnega zbora Urške Klakočar Zupančič šel predaleč. "Ena od izjav Tatjane Bobnar, ki je Robert Golob ni zanikal, je ta, da lahko kogar koli vrže čez ramo in pozabi nanj," pravi Bogdan Biščak, ampak takšno ravnanje z ljudmi bi morda javnost pozabila hitreje, če bi uspel svoje kadrovske poteze hitro sanirati z novimi imeni. To pa mu ne uspe, tako da bomo nove tri ministre predvidoma dobili do konca meseca. Kaj bi torej moral zdaj storiti Robert Golob? Bogdan Biščak je bil v oddaji Ob osmih neposreden: "Robert Golob bi moral sesti, se pogovoriti sam sabo, priznati kakšno napako in prilagoditi svoje ravnanje dejanski situaciji." Pa mu bodo prišepetovalci dovolili? "Prišepetovalcev okrog njega, ki bi govorili neprijetne resnice, ni," je pogovor sklenil Biščak.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje