Hokejisti Tampe so v najboljši formi v najbolj primernem delu sezone. Foto: Reuters
Ryan Kesler
Ryan Kesler je streljal kar 11-krat. Foto: Reuters

Washington se je zadnje štiri sezone v eri Aleksandra Ovečkina vedno uvrstil v končnico, tam pa je praviloma razočaral, saj je skupaj dobil vsega dve seriji. Tokrat je vse tri zadetke dosegel v srednji tretjini, po golu Ovečkina je povedel s 3:2.

Na dnu novice si lahko ogledate vrhunce obeh tekem.

Dva gola padla v vsega 24 sekundah
V zadnji tretjini pa so gostitelji v razmaku vsega 24 sekund dosegli dva gola (Steven Stamkos in Ryan Malone) in s tem na široko odprli vrata v konferenčni finale, kamor se lahko uvrstijo že v noči na četrtek, ko je na sporedu četrta tekma. Tam so bili nazadnje v sezoni 2003/2004, ko so kasneje tudi osvojili Stanleyjev pokal.

Stamkos: "Ni še konec"
"Ne smemo se prepustiti občutku zmage. Le poglejte serijo Vancouver - Chicago. Ko so prvi povedli s 3:0 v zmagah, so vsi mislili, da je vsega konec. A je Chicago je po eni sami zmagi dobil krila in bil na koncu zelo blizu napredovanja. Ne smemo ponoviti te napake," ostaja previden Stamkos.

Kesler v idealnem trenutku prekinil črni niz
Vancouver je v gosteh v podaljšku premagal Nashville s 3:2 in s tem spet pridobil prednost domačega terena. Junak tekme je bil Ryan Kesler, ki je v rednem delu dosegel 41 golov, v končnici pa so bili vsi njegovi projektili neuspešni. Črni niz je prekinil kar z dvema goloma, odločilnega je dosegel v 11. minuti podaljška.

Vancouver ni postal nervozen
"V letošnji sezoni smo res odigrali različne tekme, take z veliko zadetki, pa z malo goli. Najbolj važno pa je, da se dobro znajdemo v vseh različicah. Nikoli nismo postali nervozni, tudi ko so zadeli in izsilili podaljšek. Delali smo svoje in se na koncu veselili," je po drugi zmagi mirno pripovedoval vratar Canucksov Roberto Luongo.

Liga NHL, končnica, konferenčni polfinale, vzhod:

TAMPA BAY (5) - WASHINGTON (1) - 3:0
4:3 (1:0, 1:3, 2:0)
Bergenheim 12., Lecavalier 32., Stamkos 46., Malone 46.; Knuble 21., Carlson 28., Ovečkin 38.
Obrambe: Roloson 29; Neuvirth 26.
Sreda:
BOSTON (3) - PHILADELPHIA (2) - 2:0
Zahod:

NASHVILLE (5) - VANCOUVER (1) - 1:2
2:3 (1:0, 0:1, 1:1)
Legwand 11., Ward 54.; Kesler 22., 71., Higgins 44.
Obrambe: Rinne 44; Luongo 28.
Sreda:
DETROIT (3) - SAN JOSE (2) - 0:2
V odebeljenem tisku je izid v tekmah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.

Vrhunci tekme Tampa Bay - Washington (4:3)

Vrhunci tekme Nashville - Vancouver (2:3)