Jaka Blažič je bil tako kot v torek proti Venezii strelsko razpoložen. Za tri je metal 3/6. Foto: Mornar-Barsko zlato/Media Pro

Črnogorska zasedba, ki je nedolgo naskakovala celo vrh Jadrana, lani se je borila za obstanek, letos pa ekipo sestavila tik pred začetkom sezone, ostaja še brez zmage, a se je zmajem dobro upirala. Ljubljančani so jo strli s serijo v zadnjem delu tretje četrtine, ko so si priigrali dvomestno prednost, ki so jo v zadnjih desetih minutah zanesljivo zadržali.

Derek Ogbeide je bil s 17 točkami prvi strelec slovenskih prvakov. 16 točk je dodal Jaka Blažič, 14 Devin Robinson, 12 pa D. J. Stewart. S 14 podajami se je izkazal DeVante Jones. Cedevita Olimpija je igrala brez Bryntona Jonesa, ki si je v torek med obračunom Evropskega pokala z Venezio poškodoval stopalo in bo manjkal najmanj šest tednov, in trenerja Zvezdana Mitrovića, ki je zaradi težav s hrbtom ostal v Ljubljani.

Mega zmagala v Dubaju

V obračunu neporaženih ekip je Mega v gosteh premagala Dubaj (80:83). Klemen Prepelič je na domači strani dosegel 13 točk, na gostujoči pa Urban Kroflič pet. Sergej Macura se pri Beograjčanih ni vpisal med strelce.

Derek Ogbeide je odigral svojo najboljšo tekmo v dresu Cedevite Olimpije. Foto: Mornar-Barsko zlato/Media Pro

Gostje so v Topolici izza črte metali 50-odstotno (10/20), dobili skok z 32:24, zbrali so 30 asistenc, 12 več od tekmeca, so pa zapravili 20 žog. Prav zaradi izgubljenih žog zmajev je imel Mornar pobudo v prvi četrtini, ko je tudi povedel za sedem, vseeno pa je Cedevita Olimpija vodila po prvih desetih minutah. V drugi četrtini si je že priigrala devet točk naskoka, ko je bila izza črte za 36:27 uspešen Blažič, a je hitro prednost zapravila in v zaključku polčasa je Mornar ujel priključek.

Z dvema trojkama na začetku drugega dela so domači košarkarji povedli, v drugi polovici tretje četrtine pa je slovenskim prvakom uspela serija 17:0, s katero so povedli za 14. Največ so vodili za 15 po Blažičevi trojki šest minut do konca tekme. V torek zmaje čaka gostovanje v Ankari pri Türk Telekomu, ko bodo skušali v 3. krogu Evropskega pokala ostati neporaženi, v Ligi ABA bo njihov naslednji tekmec v soboto v Tivoliju Split.

Zmaga Cedevite Olimpije nad Mornarjem v Baru

Krka popolnoma popustila v zadnjih petih minutah

Krka po treh krogih ostaja brez zmage, njen tekmec Spartak, ki je debitant med regionalno elito, pa je prvič zmagal. Gostitelji so bili zelo blizu zmage, toda na koncu se je veselila zasedba iz Subotice. Novomeščani so imeli praktično vseh 40 minut niti igre v svojih rokah.

V 36. minuti so vodili s 87:76 in zdelo se je, da je gostiteljem le uspelo, toda ... Krka do konca tekme ni več dosegla koša, saj so hoteli posamezniki sami reševati potapljajočo se barko, na drugi strani pa je Rasir Bolton (28 točk) skoraj sam naredil delni izid 13:0 in Spartaku prinesel zgodovinsko prvo zmago v Ligi Aba.

Zasedba Dejana Jakare je imela v zadnjem napadu še možnost za izenačenje ali zmago, vendar se Tayler Persons (16 točk, 9 podaj) ni odločil za met na koš. Si je pa že v prvi četrtini gleženj zvil eden ključnih igralcev pri Krki Miha Cerkvenik, ki nato ni več stopil na parket. Krka bo tekmo četrtega kroga Lige Aba igrala že v sredo, ko se bo v Zagrebu srečala s Cibono.