Veliko je odvisno od Jureta Lalića, ki je najboljši strelec Krke. Foto: Krka/Drago Perko/kosarka.si
Dušan Katnić
Ivan Velić pravi, da ekipa potrebuje čas, saj so bili nekateri igralci navajeni na prejšnji sistem Krke. Verjame, da bodo ujeli pravi ritem in prišli do prave igre. Obenem poudarja, da je liga zelo zahtevna, saj dejansko lahko vsak premaga vsakogar. Foto: Krka/Drago Perko/kosarka.si
Ive Ivanov
Največjo minutažo ima Ive Ivanov, ki na položaju krilnega centra nima dostojne zamenjave. Foto: Krka/Drago Perko/kosarka.si
Žan Mark Šiško
Cibona je s 86:72 premagala Igokeo, za zagrebško moštvo pa je debitiral obetavni slovenski organizator igre Žan Mark Šiško. 18-letni košarkar je dosegel 11 točk. Foto: Cibona/Borna Filic/PIXSELL
Boštjan Nachbar
Izvrstno je pretekli konec tedna igral Boštjan Nachbar, ki je zadel kar sedem trojk in dosegel 28 točk, a je bilo tudi to premalo za prvo zmago Seville. Foto: MMC RTV SLO/T. J.
Saša Vujačić
Začela se je Liga NBA. Vsi trije slovenski košarkarji imajo kar zajetno minutažo, tudi Saša Vujačić, ki se je vrnil v najmočnejšo ligo na svetu ter po Lakersih in Netsih zaigral za Knickse. Foto: Reuters
Druga zmaga Krke zapored

Velić je nasledil Aleksandra Džikića, ki je kljub slabši lanski sezoni ostal v srcu privržencev Krke, saj je bil prav srbski strokovnjak najzaslužnejši za uspehe pred tem. Pred sezono se je močno spremenila tudi ekipa, ki še ni ujela pravega ritma, a vseeno v jadranskem tekmovanju vpisala štiri zmage. Nazadnje je bila boljša od MZT Skopja (72:68).

Nihanj v igri še vedno preveč
Kljub pomembni zmagi – tretji zapored, saj so uspešno začeli tudi Fibin evropski pokal – pa so Novomeščani prikazali novo bledo predstavo. "S prvim polčasom nedvomno nihče v ekipi ne more biti zadovoljen. Znova smo nervozno začeli in bili v krču. Tudi ko smo se nekaj taktično dogovorili za tveganje, nas je MZT vse kaznoval. V drugem polčasu pa smo se zbrali. Pristop je bil pravi, enako velja za energijo in tako smo dosegli uspeh. Glede na to, kako slabo smo igrali, smo bili po prvem polčasu blizu in to nas je rešilo. Podobno je bilo v prvem polčasu proti Partizanu. Te padce in ta velika nihanja bo treba zmanjšati na čim manjše število. To nam lahko uspe le korak za korakom," je dejal Mirko Mulalić.

Prvi polčas je spominjal na tistega proti Tajfunu na superpokalu, ko si je Krka že po polovici srečanja tako rekoč zaprla vrata k prvi lovoriki sezone. Enaka zgodba je bila tudi na obračunu s Šentjurčani v Ligi ABA, le da je bila tedaj zrcalna slika in so tako igrali pokalni prvaki v drugem delu. Še vedno pa niso pozabili niti visokega poraza proti Olimpiji, ko so slabo igrali kar vso tekmo in so jih Ljubljančani nadigrali. Proti MZT-ju so kljub slabi predstavi držali stik z gosti in razlika pred drugim delom ni bila visoka, zaostanek osmih točk pa so v drugem delu ekspresno nadoknadili. Po zmagi nad makedonskimi prvaki je Velić dejal, da je ekipa pokazala pravi karakter, ko se je dvignila po slabem prvem polčasu, med odmorom pa je, kot kaže, našel prave besede: "Rekel sem jim, naj igrajo brez strahu in naj igrajo, kot znajo, ter naj dvignejo energijo. Obenem sem jim rekel, naj ne poslušajo komentarjev s tribun in naj se osredotočijo na teren. Odziv je bil zelo dober in sem zadovoljen."

Novomeščani potrebujejo podporo s tribun
Krka je na domačem terenu recimo premagala tudi evroligaško Cedevito, a vseeno v dvorani Leona Štuklja igrajo novomeški košarkarji zelo nervozno. "Mislim, da je to psihološkega izvora. Moramo ugotoviti, kaj je razlog. 12 delov je treba sestaviti skupaj. Kaj pride iz tega in zakaj pademo v neki krč, bo pa treba ugotoviti," je prepričan Mulalić. Velić je dodal: "Doma zagotovo igramo zelo nervozno. Ne vem, kaj je razlog, da je tako. Fantje potrebujejo podporo s tribun. S svojim trudom in delom si to zaslužijo. Lahko se zgodi slaba tekma, ko ti ne gre met, ampak videli ste, da imajo željo in dajejo pravo energijo. Na osnovi tega smo premagali MZT. Ekipa je nova in nima ekstra kakovostnih posameznikov, kot so morda bili lani ali v prejšnjih sezonah. Tega se morajo vsi zavedati. Na tekmah lahko zmagujemo kot ekipa in to smo dokazali proti Skopju. Ne vem, na kaj je občinstvo navajeno iz prejšnjih sezon, a fantje dajejo od sebe vse, svoj maksimum. Bomo zmagovali in tudi izgubljali, a želja nedvomno ostaja do konca, ko bom trener."

Kot je dejal Velić, košarkarji potrebujejo spodbudo s tribun, a je obisk domačih tekem slab. Trenerju Krke pa so vse pogosteje postavljena vprašanja o odstopu. Številni navijači tudi niso zadovoljni z igralci, predvsem to velja za tujce, čeprav so glavni nosilci in prvi strelci moštva. Mulalić je dejal, da tudi igralci slišijo vsak komentar posebej, a da ga to ne moti in je zanj še večja motivacija, če je občinstvo proti njemu, da pa je to odvisno od vsakega igralca posebej.

Tri zmage zapored vnesle mir v garderobo
Mulalić je proti MZT-ju zadel zelo pomembno trojko v 37. minuti, ko je Krka povedla za 5. Ljubljančan v novomeškem dresu je bil junak velike zmage v Beogradu, ko je s sredine odločil dvoboj proti Partizanu, ki ga je Krka v gosteh premagala drugič zapored: "Nedvomno je to dober občutek, ko zadeneš kaj takega. Lahko bi rekel, da smo po teh treh zaporednih zmagah mirnejši. Vzdušje se spremeni, saj smo prišli v niz treh težko prigaranih zmag. Vse skupaj je zelo pozitivno."

Velić verjame, da je prav ta zmaga v Pionirju okrepila načeto samozavest njegovega moštva: "To je bila izjemno pomembna zmaga za samozavest, a ponavljam, da nismo naključno premagali Cedevite, Zadra in Partizana. Moramo se držati pravil, ki smo si jih zadali. Za vsako tekmo se moramo maksimalno pripraviti in tako poskušati zmagati. Samo tako nam lahko tudi uspe. Je pa bila ta zmaga v Beogradu nekaj posebnega in velika. To sem jim tudi rekel. Če se lahko vrnemo v Beogradu in zmagamo, lahko marsikaj naredimo."

BOSNA IN HERCEGOVINA
Aleksandar Ćapin (Igoeka)
21 minut, 2 točki (1/2 za dve, 0/4 za tri), 1 skok, 5 podaj
(8. krog Lige ABA: Cibona – Igokea 86:72)

CIPER
Primož Brezec (AEK Larnaca)
37 minut, 18 točk (9/16 za dve), 9 skokov, 4 podaje
(1. krog Fibinega evropskega pokala: Astana – AEK 78:74)

HRVAŠKA
Nebojša Joksimović
(Cibona)
34 minut, 11 točk (1/2 za dve, 3/7 za tri), 4 skoki, 3 podaje
31 minut, 9 točk (3/4 za dve, 1/3 za tri), 2 skoka, 4 podaje
(1. krog Fibinega evropskega pokala: Benfica – Cibona 79:83)

KOSOVO
Gezim Morina (Sigal Priština)
30 minut, 16 točk (3/7 za dve, 3/5 za tri), 8 skokov, 7 podaj
(7. krog DP-ja: Sigal - Ylli 110:87)
10 minut, 5 točk (1/2 za tri), 3 skoki
(1. krog Fibinega evropskega pokala: Rovinari – Sigal 87:72)

LITVA
Jaka Brodnik (Dzukija Alytus)
9 minut, (0/1 za tri)
(8. krog DP-ja: Vytautas - Dzukija 89:59)

NEMČIJA
Aleksej Nikolić (Brose Bamberg/Baunach)
30 minut, 7 točk (1/4 za dve, 1/4 za tri), 7 skokov, 5 podaj
(7. krog 2. lige: Dragons Rhöndorf – Baunach 66:81)
V Evroligi ni igral
Klemen Prepelič (Oldenburg)
24 minut, 2 točki (1/1 za dve, 0/6 za tri), 1 skok, 1 podaja
(6. krog DP-ja: Oldenburg - Braunscheig 71:64)
22 minut, 9 točk (1/2 za dve, 1/4 za tri), 3 skoki, 3 podaje
(3. krog Eurocupa: EWE Oldenburg – Bilbao 60:94)

RUSIJA
Zoran Dragić (Himki Moskva)
15 minut, 12 točk (1/3 za dve, 3/3 za tri), 1 skok
(3. krog Evrolige: Himki Moskva – Crvena zvezda 91:53)

SLOVENIJA
Simo Atanacković (Helios Suns)
15 minut, 8 točk (1/2 za dve, 2/3 za tri), 6 skokov
(1. krog Fibinega evropskega pokala: Ventspils – Helios Suns 67:62)
Tomaž Bolčina (Tajfun)
V Ligi ABA ni igral
14 minut, 4 točke (2/4 za dve), 5 skokov
(1. krog Fibinega evropskega pokala: Tajfun – Nymburk 56:70)
Domen Bratož (Tajfun)
6 minut, (0/1 za dve), 1 skok
(8. krog Lige ABA: Tajfun – Cedevita 67:78)
18 minut, 10 točk (2/6 za dve, 1/4 za tri), 9 skokov, 2 podaji
Sandi Čebular (Tajfun)
27 minut, 8 točk (2/3 za dve, 0/3 za tri), 3 skoki, 4 podaje
32 minut, 13 točk (5/8 za dve, 1/8 za tri), 3 skoki, 4 podaje
Žiga Dimec (Krka)
13 minut, 7 točk (3/7 za dve), 4 skoki
(8, krog Lige ABA: Krka – MZT Skopje 72:68)
23 minut, 8 točk (3/3 za dve), 2 podaji
(1. krog Fibinega Evropskega pokala: Krka – Porto 70:62)
Gregor Hrovat (Union Olimpija)
22 minut, 4 točke (1/5 za dve), 4 skoki, 2 podaji
(8. krog Liga ABA: Zadar – Union Olimpija 67:56)
17 minut, 2 točki (1/3 za dve, 0/1 za tri), 2 skoka, 2 podaji
(3. krog Eurocupa: Union Olimpija Telekom Bonn 77:82)
Goran Jurak (Zlatorog Laško)
31 minut, 8 točk (1/2 za dve, 2/5 za tri), 7 skokov, 5 podaj
(1. krog Fibinega evropskega pokala: Den Bosch – Zlatorog 81:73)
Erjon Kastrati (Krka)
9 minut, (0/1 za dve, 0/2 za tri)
20 minut, 15 točk (0/2 za dve, 5/7 za tri), 2 skoka, 1 podaja
Matej Krušič (Zlatorog Laško)
28 minut, 10 točk (4/9 za dve, 0/1 za tri), 5 skokov, 2 podaji
Luka Lapornik (Krka)
11 minut, 2 skoka, 1 podaja
12 minut, 3 točke (0/1 za dve, 1/2 za tri), 2 podaji
Miha Lapornik (Union Olimpija)
31 minut, 6 točk (2/7 za dve, 0/3 za tri), 1 skok, 2 podaji
27 minut, 8 točk (1/4 za dve, 2/9 za tri), 1 skok, 2 podaji
Blaž Mahkovic (Union Olimpija)
18 minut, 6 točk (2/4 za dve), 5 skokov, 1 podaja
16 minut, 10 točk (2/3 za dve, 0/2 za tri), 2 skoka, 1 podaja
Blaž Mesiček (Union Olimpija)
17 minut, 5 točk (1/2 za dve), 1 skok
21 minut, 7 točk (2/3 za dve, 0/2 za tri), 3 skoki, 1 podaja
Mirko Mulalić (Krka)
28 minut, 3 točke (0/1 za dve, 1/2 za tri), 1 skok, 4 podaje
19 minut, 3 točke (1/2 za dve), 5 podaj
Mitja Nikolić (Union Olimpija)
11 minut, 1 točka (0/2 za dve, 0/2 za tri), 1 podaja
14 minut, (0/1 za dve), 3 skoki, 2 podaji
Matic Rebec (Rogaška)
moštvo ni imelo tekme
Matej Rojc (Krka)
13 minut, 8 točk (0/3 za dve, 1/2 za tri), 3 podaje
16 minut, 2 točki (1/4 za dve), 2 skoka
Luka Rupnik (Union Olimpija)
11 minut, 2 točki (1/1 za dve), 1 podaja
13 minut, 14 točk (4/7 za tri), 3 skoki, 2 podaji
Luka Vončina (Helios Suns)
poškodovan
Danijel Vujasinović (Zlatorog Laško)
34 minut, 19 točk (4/4 za dve, 2/3 za tri), 4 skoki, 1 podaja
Saša Zagorac (Union Olimpija)
zaradi bolezni ni igral
Željko Zagorac (Helios Suns)
28 minut, 17 točk (3/5 za dve, 2/3 za tri), 5 skokov, 1 podaja

SRBIJA
Edo Murić (Partizan)
poškodovan

ŠPANIJA
Jaka Blažič (Laboral Kutxa)
17 minut, 5 točk (2/7 za dve, 0/3 za tri), 1 skok, 1 podaja
(4. krog DP-ja: Laboral Kutxa – Gran Canaria 77:67)
16 minut, 7 točk (2/5 za dve, 0/3 za tri), 3 skoki
(3. krog Evrolige: Limoges - Laboral Kutxa 71:107)
Luka Dončić (Real Madrid)
7 minut, 1 skok
(4. krog DP-ja: Zaragora - Real Madrid 80:88)
Jaka Lakovič (Barcelona B)
32 minut, 14 točk (1/3 za dve, 4/9 za tri), 2 skoka, 11 podaj
(5. krog 2. lige: Cocinas.com - Barcelona B 79:89)
Boštjan Nachbar (Sevilla)
29 minut, 28 točk (1/3 za dve, 7/10 za tri), 3 skoki
(4. krog DP-ja: Sevilla – Murcia 85:90)
Alen Omić (Gran Canaria)
25 minut, 12 točk (5/10 za dve), 8 skokov, 1 podaja
24 minut, 11 točk (5/13 za dve), 9 skokov, 2 podaji
13 minut, 12 točk (6/7 za dve), 2 skoka
(3. krog Eurocupa: Gran Canaria – Brindisi 103:76)
Uroš Slokar (Sevilla)
4 minute

TURČIJA
Jure Balažić (Gaziantep)
22 minut, 4 točke (1/4 za dve, 0/3 za tri), 3 skoki, 1 podaja
(4. krog DP-ja: Banvit - Gaziantep 83:76)
22 minut, 10 točk (2/5 za dve, 2/4 za tri), 3 skoki
(1. krog Fibinega evropskega pokala: Gaziantep – Inter Bratislava 89:72)
Jaka Klobučar (Istanbul BSB)
22 minut, 4 točke (0/1 za dve, 0/4 za tri), 3 skoki, 3 podaje
(4. krog DP-ja: Bešiktaš – Istanbul BSB 91:90)
Hasan Rizvić (Orkide Gediz)
31 minut, 15 točk (6/8 za dve), 13 skokov
(5. krog 2. lige: Adanaspor - Gediz 75:80)
Gašper Vidmar (Banvit Bandirma)
27 minut, 19 točk (8/8 za dve), 9 skokov, 1 podaja
18 minut, 8 točk (3/6 za dve), 6 skokov
(3. krog Eurocupa: Steaua Bukarešta – Banvit 64:78)

ZDA
Goran Dragić
(Miami Heat)
24 minut, 8 točk (3/6 za dve, 0/1 za tri), 3 skoki, 6 podaj
(Miami - Houston 109:89)
34 minut, 11 točk (2/6 za dve, 1/3 za tri), 3 skoki, 6 podaj
(Cleveland – Miami 102:92)
31 minut, 8 točk (4/8 za dve), 1 skok, 6 podaj
(Miami – Charlotte 104:94)
Saša Vujačić (New York Knicks)
26 minut, 4 točke (2/6 za dve, 0/4 za tri), 6 skokov, 4 podaje
(Washington – New York 110:117)
25 minut, 6 točk (0/2 za dve, 2/6 za tri), 2 skoka, 2 podaji
(New York – Atlanta 101:112)
29 minut, 11 točk (3/4 za dve, 1/2 za tri), 6 skokov, 3 podaje
(Milwaukee – New York 97:122)
Beno Udrih (Memphis Grizzlies)
15 minut, 8 točk (1/5 za dve, 2/3 za tri), 2 skoka, 3 podaje
(Memphis – Brooklyn 101:91)
18 minut, 13 točk (4/4 za dve, 1/2 za tri), 2 skoka, 6 podaj
(Indiana – Memphis 103:112)
15 minut, 5 točk (2/4 za dve, 0/1 za tri), 2 podaji
(Memphis – Cleveland 76:106)