Miroslav Klose je zares odlično opravil svojo nalogo na BayAreni. Foto: EPA
Luca Toni
Luca Toni je v vse boljši formi. V tednu dni je dosegel tri zadetke. Foto: EPA
Milivoje Novakovič
Milivoje Novakovič je v tej sezoni dosegel 9 od 16 zadetkov Kölna. Foto: Reuters
Claudio Pizarro
Claudio Pizarro je s hat-trickom potopil Eintracht. Foto: EPA
Bayern in Hoffenheim ne popuščata

"Lekarnarji" so na razprodani BayAreni začeli zelo napadalno. Najlepšo priložnost je po kotu Tranquilla Barnette zapravil brazilski branilec Henrique, ki je z glavo stresel prečko. Na začetku drugega polčasa je Bayern prikazal povsem drug obraz. V 59. minuti je Simon Rolfes slabo pokril Ze Roberta, ki je z natančno podajo našel Luco Tonija. Italijanski napadalec, ki je bil eno uro neviden, je z glavo s petih metrov matiral Reneja Adlerja.

Klose potrdil veliko zmago
Bavarci so se razleteli po igrišču in le vprašanje časa je bilo, kdaj bo padel drugi gol. Znova je blestel sijajni Franck Ribery, ki je bil nočna mora branilcev Bayerja. Francoz je osem minut pred koncem zaposlil Miroslava Kloseja, ki je z diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora zapečatil usodo izbrancev Bruna Labbadie.

V petek v München prihaja Hoffenheim
Bayern je po najslabšem štartu v Bundesligi v zadnjih 31 letih začel mleti vse pred seboj. Dobil je kar sedem izmed zadnjih osmih tekem. V petek zvečer se na Allianz Areni obeta prava poslastica, saj bo Bayern gostil vodilni Hoffenheim. Novinci v ligi so s 3:0 odpravili Arminio in imajo še vedno tri točke naskoka pred varovanci Jürgena Klinsmanna. Že po enajstih minutah sta vse dvome o zmagovalcu razblinila neverjetni Vedad Ibišević in Carlos Eduardo.

Pantelić obdržal Hertho pri vrhu
"Nova" je deveti gol v sezoni dosegel v 45. minuti, ko se je prebil mimo dveh branilcev Herthe in z glavo pospravil v mrežo predložek z leve strani. Berlinčani so do zmage in tretjega mesta na lestvici prišli prek srbske naveze Kačar-Pantelić. Gojko Kačar je popeljal Hertho v vodstvo v 24. minuti, po izenačenju Novakoviča pa je tekmo na olimpijskem stadionu štiri minute pred koncem odločil Marko Pantelić, ki se je najbolje znašel po strelu s kota.

Novaković se je na lestvici strelcev na 5. mestu izenačil z Arturjem Wichniarekom (Arminia). Prepričljivo vodi Ibišević (Hoffenheim) s 17 zadetki.

Zlate tri točke za Prašnikarja
Energie je ušel z zadnjem mesta z zmago v Mönchengladbachu (1:3). Ivica Iliev je v 17. minuti poslal žogo pred vrata, kjer jo je Michael Bradley poslal v lastno mrežo. Gostitelji so skušali na vse pretege izenačiti, v 51. minuti pa je razoloženi Iliev podal do Dennisa Sörensena, ki je z desnico rutinirano zaključil hitri protinapad. Po uri igre je Steve Gohouri z glavo znižal. Pet minut pred koncem je Savo Pavičević našel rezervista Emila Julo, ki je z desetih metrov z levico postavil končni izid.