Španci so proti Grkom vodili že s +16, zmago pa so si kljub vsemu zagotovili šele v končnici tekme. Foto: Reuters

Grki so srečanje začeli dobro. Hitro so povedli za šest točk (3:9), vodili vso prvo četrtino, v kateri je najvišja prednost po trojki Nicka Calathesa znašala osem točk (12:20), a v zaključku so se v njihovo igro prikradle napake, zatresla se je roka in Španci so zaostanek stopili na -1. Na uvodu druge četrtine je za prvo špansko vodstvo na tekmi s trojko poskrbel Sergio Llull (24:22), ključno razliko pa so Španci naredili v drugi polovici četrtine z delnim izidom 10:0. V polno so zadeli Jaime Pradilla, Alex Abrines in Dario Brizuela. Slednja sta zadela meta za tri točke in prednost je nenadoma zrasla na +14 (46:32).

Najvišja prednost na tekmi je znašala +16 (51:35 in 55:39), ob koncu tretje četrtine le še +6 (62:56), potem ko je trojko ob sireni zadel Vasilis Toliopulos. Grki so začutili priložnost, Španci so popustili, niso našli odgovor na vročega Janisa Andetokumba, ki je med drugim štiri minute in pol pred koncem iz protinapada žogo položil skozi obroč za izenačenje na 71. Kmalu zatem so Španci z delnim izidom 8:0 brez večjih težav spet ušli na udobno prednost (79:71), a se Grki niso kar tako predali. Andetokumbo je imel 22 sekund pred koncem met za izenačenje, a je zgrešil svoj poskus za tri (80:77). Do zadnje sirene so Španci storili vse, da so dosegli prvo zmago na turnirju, ob sirenu je končni izid postavil Alberto Diaz (84:77).

Santi Aldama je bil z 19 točkami in 12 skoki najboljši v španski vrsti, pri Grkih je Andetokumbo zbral 27 točk, ujel pa je 11 odbitih žog. V skoku so bili Španci boljši z 39:31, izgubili pa so šest točk več. 15 trojk so zadeli z 48-odstotno uspešnostjo, Grki pa 12 s 34-. Vrsta Vasilisa Spanulisa je metala le pet prostih metov, vse Janis, Španci pa so jih 18, 15 so jih zadeli.

V skupini B bosta Francija in Nemčija lovili drugo zmagi. Gostitelji so bili boljši v uvodnem krogu od Brazilcev, svetovni prvaki pa od Japoncev.