Nikola Jokić je za Srbijo zadnjič igral na evropskem prvenstvu leta 2022 v Nemčiji, ko so eni izmed glavnih favoritov za naslov izpadli že v osmini finala proti Italiji. Foto: EPA

29-letni center iz Somborja je lani osvojil naslov prvaka iz Denverja. Postal je MVP finalne serije, ko so Nuggetsi premagali Miami s 4:1 v zmagah in se veselili prvega naslova v zgodovini kluba. V tej sezoni je bil Jokić MVP rednega dela sezone, a je nato Denver izgubil proti Minnesoti s 3:4 v zmagah v polfinalu Zahoda.

Srbska izbrana vrsta se bo zbrala 24. junija, v pripravah pa bo odigrala šest prijateljskih tekem. Uvodni dve proti Nizozemski in Turčiji bosta za zaprtimi vrati, 12. julija bo igrala s Francijo v Lyonu, na turnirju v Abu Dabiju se bo merila z Avstralijo in ZDA, 21. julija pa jo v Beogradu čaka še Japonska.

Srbija bo na olimpijskih igrah v Lillu igrala v skupini z ZDA, Južnim Sudanom in zmagovalcem kvalifikacijskega turnirja v Portoriku.