Lukašenko je bil po njenih besedah "kontaktna točka", ko je šlo za humanitarno oskrbo na tisoče prebežnikov, ki so obtičali na belorusko-poljski meji ob temperaturah blizu ledišča.
"Glede narave krize, v kateri smo, in glede vprašanja, kako jo rešiti, smo enakega mnenja," je po srečanju z Morawieckim dejala nemška kanclerka. Poljski je zagotovila popolno solidarnost Nemčije. Poudarila je, da bo v primeru, da v krizi ne bo napredka, treba razmisliti o nadaljnjih sankcijah proti Lukašenku. "Evropejci moramo biti enotni," je dejala in vztrajala, da morajo vrata za dialog ostati odprta.
Morawiecki: Nemčijo varujemo pred begunci
Morawiecki je po srečanju v Berlinu dejal, da Poljska z varovanjem vzhodne meje EU-ja Nemčijo varuje pred prihodom beguncev, poroča poljska tiskovna agencija PAP.
"Veliko je odvisno od kakovosti sodelovanja med Poljsko in Nemčijo, vključno s tem, ali si bomo lahko še naprej prizadevali za krepitev blaginje in miru v tem delu sveta," je dejal Morawiecki.
Dodal je, da bi se moral EU še naprej pogovarjati z državami, iz katerih prihajajo prebežniki.
Poljski premier je na turneji po evropskih državah, da bi pridobil podporo Poljski v krizi na meji z Belorusijo, kjer skušajo prebežniki, večinoma z Bližnjega vzhoda in Afrike, vstopiti v EU, a jim Poljska to preprečuje.
Zahod beloruskemu predsedniku Lukašenku očita, da je ljudi s kriznih območij zvabil v Belorusijo, da bi jih nato poslal naprej proti državam Unije. Minsk očitke zavrača in kritizira EU, da ne sprejema prebežnikov.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje