Po raziskavi sodeč, naj bi v Sloveniji v 13 letih odstotek mladih, ki uživajo alkohol 40-krat ali večkrat na leto, narasel s 14 na 33 odstotkov.
intenzivna kampanja proti alkoholu, podobno kot smo se lotili kajenja. Izsledki vseh raziskav namreč kažejo, da se število kadilcev med mladimi zmanjšuje, kar pripisujejo preventivi pred kajenjem in spremenjenemu družbenemu odnosu do kajenja, vključno s prepovedjo kajenja na javnih mestih, zato želijo, da se zdravstvena politika odločno spopade tudi z vprašanjem razširjenosti alkohola med mladimi.Najprej v park, nato v lokal
V večjih slovenskih mestih so parki med konci tedna predvsem v poznih popoldanskih in večernih urah polni srednješolcev in tudi že osnovnošolcev, ki se "nalivajo" z alkoholom, potem pa se gredo zabavat v nočne klube in lokale. Fantje najbolj prisegajo na pivo in vino, dekleta pa mešanico žganih pijač in sadnih sokov.
Alkoholizem ima poleg negativnih vplivov na zdravje tudi druge škodljive posledice, kot so slabša uspešnost v šoli in pri zaposlitvi.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje