Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Z operacijo Na-kolih bodo vendarle uresničili dolgoletne želje, saj vključuje rekonstrukcijo koliščarske naselbine. Po besedah župana, se trudijo tudi slediti naporom prednikov, ki so do danes ohranili biotsko pestrost kraja ob Ljubljanskem barju.
Medtem, ko namazani s kremo za sončenje poležavamo na plaži, niti ne pomislimo koliko škode povzročamo morskemu okolju, ki je le nekaj metrov stran.
Sodoben razstavni prostor se ob bok postavlja drugim svetovno znanim galerijam sodobne umetnosti. Ob pomoči evropskih sredstev je to eden največjih infrastrukturnih projektov na področju kulture, ki naj bi se vpela v svetovni umetniški sistem.
Vipavska dolina v zadnjih letih doživlja pravi preporod. Vodna žila, ki je nekoč poganjala številne mline, danes vabi ljubitelje pohodništva, ribištva in kolesarjenja.
Med cilji projekta je tudi izboljšanje stanja ohranjenosti velike uharice z vzpostavitvijo individualnega varstva gnezdišč in izolacijo srednjenapetostnih daljnovodov.
Naravni rezervat Škocjanski zatok je majhna zelena oaza na slovenski obali. Obiskali smo ga v sklopu projekta Zelena kohezija, saj predstavlja enega izmed ambasadorjev kampanje Zelena sled.
V zadnjih desetih letih smo na svetu proizvedli več plastike kot v vsem prejšnjem stoletju. Največkrat je uporabljena za pakiranje hrane, iz nje izdelujemo oblačila, najdemo pa jo celo v kozmetičnih izdelkih kot so zobne paste in pilingi.
Prve utrjene prazgodovinske naselbine, urejene s kamnitim obzidjem, so nastale v bronasti in železni dobi in jim pravimo kaštelirji.
Fiesa je edini slovenski kraj, kjer oddih lahko preživljamo tako v morju kot v jezeru. Prav zaradi edinstvenih naravnih pogojev obmorski lepotici, jezeri v Fiesi, nudita zatočišče raznovrstnim živalskim in rastlinskim vrstam.
Začnejo se s koriti, nadaljujejo z ostankom tršega dela kamnine, ki ga je voda lično izoblikovala v naravni kamniti most, in postopoma zaključijo s tremi okroglimi kotanjami, ki jim domačini pravijo Kotline.
Z radijskimi in TV oglasi, prispevki in utrinkih na družbenih omrežjih, bo v naslednjih mesecih predstavljenih 10 zelenih ambasadorjev.
Raziskovalci kraškega podzemlja ugotavljajo, da je kar četrtina slovenskih jam onesnaženih oziroma so z njimi v preteklosti slabo upravljali ali jih celo namerno onesnaževali. Ena takšnih je tudi Divaška jama, ena večjih in lepših v kraškem podzemlju.
Kraški svet je prepleten s podzemnimi jamami. Pri nas je registriranih približno 13 tisoč jam, 21 pa je jih je odprtih tudi za turistične obiske.
Spodmoli Veli Badin, ki jih domačini imenujejo tudi Ušesa Istre, z nekaj domišljije spominjajo na čisto prava velikanska slonja ušesa.
Blizu vasi Slivje se pod kraškim površjem skriva približno devet kilometrov dolga in slabih dvesto metrov globoka jama, ki je zaščitena kot naravni spomenik.
Slovensko teritorialno morje obsega dobrih 200 kvadratnih kilometrov, kljub temu pa je, kar se raznolikosti morskih bitij tiče, bogato, saj gosti kar 35 odstotkov vseh živečih vrst v Jadranu
V slovenskem morju imamo kakih 10 potopljenih ladij. Najbolj znana je najbrž ladja Rex, od katere pa ni ostalo več veliko. Potapljače privlačita zlasti 50-metrski nemški desantni čoln Kec in 30-metrska kovinska barka Maona.
Serija petih oddaj bo na sporedu ob sobotah na TV SLO1 ob 15.55. Prva oddaja bo na sporedu 6. marca 2021.
Ribištvo je pomembna tradicionalna dejavnost v Sloveniji, ki je še posebej na obalnem območju močno prepletena z drugimi sektorji, zlasti turizmom.
Z nadmorsko višino nekaj nad tisoč metrov vzpon nudi vse užitke sredogorja, odpira čudovite razglede, ponuja pohodne poti, kamnine ter v obdobju, ko smo jo obiskali mi, tudi užitke na belih strminah.
Neveljaven email naslov