Nove tehnologije ponujajo neskončne možnosti. Foto: EPA
Nove tehnologije ponujajo neskončne možnosti. Foto: EPA

Prvi tovrstni program je namenjen Applovim napravam in ga je razvilo podjetje iz Indiane, imenovano Little iApps. Njegov glavni razvojni inženir Patrick Leinen je razložil, da je aplikacija namenjena "vsem tistim, ki redno hodijo k maši, kot tudi tistim, ki so se od Cerkve nekoliko oddaljili, a se ji želijo znova pridružiti". S pomočjo nje si lahko operejo slabo vest in priznajo grehe.

Pohvalil se je, da je to storitev že odobril tudi škof Kevin Rhoades iz škofije Fort Wayne-South Bend v ZDA, in dejal, da mu je idejo za aplikacijo dal kar sam papež Benedikt XVI., ki je vernike pozval, naj nove tehnologije uporabljajo v dobre namene.

"Naša želja je, da bi katoličani svojo vero utrjevali s pomočjo digitalne tehnologije. Papeževo sporočilo z lanskega nagovora o svetovnih komunikacijah sem si resnično vzel k srcu, zato menim, da mora biti cilj tega projekta ponuditi ljudem digitalno aplikacijo, ki bo postala nov medij," je dejal.

Vatikan ne odobrava iSpovedi
Iz Vatikana je hitro prišlo jasno in nedvoumno sporočilo, da se katoličani ne morejo spovedati prek iPhona in da tehnologija ne more nadomestiti vernikove fizične navzočnosti, ko izpove grehe duhovniku.

Vatikanski tiskovni predstavnik Federico Lombardi je pojasnil, da za spoved potrebujemo navzočnost spokornika in duhovnika. "Tega ni mogoče nadomestiti z IT-aplikacijo," je bil jasen Lombardi.

Stane dva dolarja
V Applovih trgovinah je za storitev treba odšteti dva dolarja, za ta denar pa uporabniki dobijo z uporabniškim geslom zaščiteni profil, vodnik po pravilih katoliške vere in spisek dejanj, ki so obravnavana kot grehi.

Leinen je dodal, da je aplikacija Confession že pomagala nekemu moškemu, da se je po 20 letih znova približal Cerkvi.