Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
02.11.2024
"Najbolj sem hvaležen ženi, ki je Prekmurka. Lahko si mislite, kakšna je bila sprva moja slovenščina. Niti Slovenci me niso razumeli. Moj veliki mentor in učitelj slovenščine je bil Đuro." (smeh)
19.10.2024
Mihajlo Pupin je častni občan Bleda, ker je močno pripomogel, da je vse ozemlje ostalo slovensko, ob 170. obletnici rojstva ameriškega znanstvenika srbskega rodu pravi predsednica Kulturnega društva Mihajlo Pupin v Ljubljani Divna Obrenović.
21.09.2024
"Če primerjamo zgolj zdravstvena sistema, se ni veliko spremenilo. Srbski zdravstveni sistem je še vedno slab, kot je bil, slovenski pa je še vedno dober. Možnosti, ki jih imamo zdravniki, so še vedno precejšnje. Težava pa je v financah."
07.09.2024
"Stari oče Franjo Rejc je bil tigrovec. V njegovi družini so bili eni od najznamenitejših tigrovskih revolucionarjev. Del dokumentov TIGR-a je skrival v Sarajevu. V šali bi rekel, da sem na to ponosen. Iz današnjega pogleda je bil nekak arheterorist".
22.06.2024
Najuspešnejši projekt DRPD-ja je projekt socialne aktivacije pred leti: od 75 večinoma albanskih žensk jih je kar 60 uspešno končalo program in bilo uspešnih na trgu dela. Kaj ponuja Teden kultur? Zakaj ljudje iz drugih okolij bogatijo slovensko družbo?
08.06.2024
"Iz knjige boste med drugim izvedeli, zakaj je turbofolk kot mravljinčar ali kakšen drug naravni pojav," je o raziskavi Irene Šentevske dejal Rambo Amadeus; močno jo bralcem in strokovni javnosti priporoča tudi skupina Laibach.
25.05.2024
Marija Šestak je rojena v Kragujevcu, kjer deluje znana atletska šola. Odraščala je v Beogradu, na olimpijskih igrah v Sidneyju je nastopila za takratnem ZRJ-ju, od SP-ja v Osaki leta 2007 pa je nastopala za Slovenijo in ji priborila številne medalje.
25.05.2024
Oddaja, namenjena albanski, bosanski, črnogorski, hrvaški, makedonski in srbski skupnosti v Sloveniji, je luč sveta ugledala 13. januarja leta 2015. V dnevno sobo so vstopili točno 200-krat. Spremljajo jo tudi uporabniki rtvslo.si in družbenih omrežij.
08.04.2024
Ni dovolj, da sodelujemo v reprezentativni parlamentarni demokraciji, dokler ne dokažemo, da idejo trajnostnega razvoja lahko uresničimo, pravi Srećko Horvat, ki je na otoku Vis zraven Titove špilje s somišljeniki ustanovil Šolo družbene avtonomije.
30.03.2024
"Nekateri se na študij medicine vpišejo predvsem zaradi položaja, ne toliko zaradi zaslužka. Mislim, da je takih vse več. Vseeno pa si več pozornosti zaslužijo kolegi, ki se na študij medicine vpišejo iz ljubezni do nje in vidijo čudovito poslanstvo.
12.03.2024
Kaj pomeni vrnitev pasivne in aktivne volilne pravice osebam z oviranostjo v praksi? Kako je v Španiji v regionalni parlament Valencie izvoljena prva poslanka na svetu z Downovim sindromom? Kaj so politični cilji Mar Galcerán?
02.03.2024
Odbor za kulturo državnega zbora je potrdil predlog zakona o uresničevanju kulturnih pravic Albancev, Bošnjakov, Črnogorcev, Hrvatov, Makedoncev in Srbov v Sloveniji. Kaj zakon sploh prinaša? Kaj o njem mislijo predstavniki skupnosti, politika in stroka?
Neveljaven email naslov