Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
20.02.2021
"Predstavniki etničnih skupnosti nekdanjih konstitutivnih narodov SFRJ zahtevamo, da se uvede pravica izrekanja o etnični pripadnosti pri popisu prebivalstva v 2021," pravi Ilija Dimitrievski iz Eyumaka. Zahtevi se pridružujejo tudi Hrvati.
20.02.2021
Bolj kot smo skeptični do obstoja etničnih skupnosti, bolj kažemo, da smo sami nesamozavestni glede tega, kdo smo kot družba, kot država. Priznanje nikoli ni pogoj za obstoj manjšine, raznolikost pa je treba upravljati, opozarja dr. Petra Roter.
06.02.2021
"Po letu 2000 smo bili na območju nekdanje Jugoslavije priče manjšemu valu opravičil, nobeno pa ni obsodilo nacionalistične ideologije. V Sloveniji je boleča zlasti zgodba o izbrisanih, ki bi morala postati tudi ključni del zgodbe o osamosvajanju."
23.01.2021
"Lahko rečem samo, da si želimo čim prej priti v šole, verjamem, da ta čas ni tako daleč. Na OŠ Janka Padežnika v Mariboru si močno prizadevamo za to, da se približamo tako staršem kot učencem," pravi Koraljka Čeh.
09.01.2021
"Slovenci imajo radi tenko pleskavico in preveč zapečeno. To ni dobro. Meni je všeč, da je rahlo rožnata, ne preveč pečena, sočna," poznavalsko o jedeh z žara govori človek, ki je leskovški žar približal slovenskim brbončicam, Momčilo Jorgaćević - Moma.
26.12.2020
Kitarist, kantavtor in skladatelj Vlado Kreslin je zaljubljenec v sevdah. Najprej ga je odkril med služenjem JLA v Banjaluki, med vojno v BiH pa je sodeloval s skupino Vali, mlajšimi bosanskimi begunci, ki so sevdah peli na Vodnikovi domačiji v Ljubljani.
12.12.2020
Aleksandra Balmazović že vrsto let igralsko kariero goji med Slovenijo in Srbijo. Pravkar je v srbščini in slovenščini zaigrala v dveh televizijskih nadaljevankah, spustila se je tudi v producentske vode, želi posneti film o Nikoli Tesli.
28.11.2020
Normalno je počutiti se neprijetno v nenormalnih okoliščinah, pravi psihoterapevtka in antropologinja Ivana Mandarić. V tej fazi epidemije so ljudje utrujeni, naveličani, izčrpani, ne glede na to, da se trudijo vztrajati pri nekaterih svojih aktivnostih.
21.11.2020
Življenje pisatelja, pesnika, novinarja in strastnega ribiča Faruka Šehića je hitro in polno vrtincev – tako kot reka Una, ki je nenehni vir njegovega navdiha. Ob Uni je odraščal, se med vojno boril in bil ranjen. O njej je napisal roman – Knjiga o Uni.
14.11.2020
Življenjska pot 41-letne Inge Remeta spominja na ameriške sanje: stara je bila 13 let, ko je z zadnjim konvojem zapustila oblegano Sarajevo. V gledališču, ki ga zdaj vodi, je začela kot čistilka - vsako jutro pred začetkom pouka na gimnaziji Šentvid.
31.10.2020
Pred dnevom spomina na mrtve ustanoviteljica neprofitnega zavoda Pogreb ni tabu Elvina Babajić za NaGlas! govori o navadah pri pokopih pokojnikov različnih veroizpovedi pa tudi o tem, da je spomin na mrtve pravzaprav poklon njihovemu življenju.
17.10.2020
Ni pomembno, kako ti je ime ali narodnost, pomembno je, da si predvsem človek, pravi Hatije Ismaili, Albanka iz Makedonije, slovenska zdravnica leta 2020. Odraščala je med Gostivarjem in Kočevjem, študirala na Reki, živi in dela pa v Novem mestu.
Neveljaven email naslov