Izbor knjig je pripravila Bedita Mlinar, vodja otroškega oddelka v Knjigarni Konzorcij. Foto:
Izbor knjig je pripravila Bedita Mlinar, vodja otroškega oddelka v Knjigarni Konzorcij. Foto:
Zelo lačna gosenica
Posebno mesto ima tudi izbor različnih izdaj Zelo lačne gosenice Erica Carla, ki praznuje 40. obletnico prve izdaje. Na odprtju razstave jo je prebrala igralka in animatorka Katja Povše. Foto: Emka
Bologna po Bologni

Kot je ob odprtju dejal predsednik uprave Mladinske knjige Milan Matos, ga veseli, da je v času gospodarske krize, katere posledice je čutiti tudi na področju knjigotrštva, še najmanj prizadeta prav otroška knjiga. Vesel je, da starši verjamejo, da je v otroke potrebno vlagati, da prek knjige spoznajo lepo in dobro, kajti, kot je dejal, "važno je, kaj smo in ne, kaj imamo".

Letos skoraj 500 knjig
V knjigarni Konzorcij po Matosovih besedah vsako leto predstavijo najboljše, je pa res, da so letine včasih boljše in včasih slabše, a ga to ne skrbi, saj imajo v knjigarni na zalogi še ogromno "sadežev" iz preteklih let: letos je na razstavi, ki bo odprta do 30. maja, na ogled skoraj 500 knjig. Kot je še dejal, tudi sami počasi postajajo primerljivi s svetom, kar dokazuje podatek, da so lani prodali 43 naslovov v 18 držav.

Slovenski paradni konj še vedno (tudi) Lila Prap
Med knjigami so zlasti izpostavljene tiste, ki so na italijanskem sejmu prejele nagrado Bologna Ragazzi Award. V sekciji leposlovja je to španski Robinson Crusoe Moralesa Ajubela, med poučnimi knjigami Le livre des terres imaginées Guillauma Duprata, v sekciji "veliki debut" Mr. Peek and the Misunderstanding at the Zoo Britanca Kevina Waldroma, nagrada "novi horizonti" pa je šla v Venezuelo, za Sakijevo knjigo El Contador de cuentos.

Med slovenskimi knjigami, ki so jih predstavili v Bologni, pa izstopata slikanici Mladinske knjige Dinozavri?! avtorice Lile Prap ter Punčka in velikan Neli Kodrič z ilustracijami Tomislava Torjanaca.

Ana Jurc

Bologna po Bologni