Pripoved, ki jo je Arthur Conan Doyle napisal leta 1924, izdal pa tri leta pozneje, v ospredje postavlja zgodbo ženske, ki jo pred potencialno smrtonosnim zakonom reši detektiv. Rokopis je sicer del zadnje zbirke 12 zgodb o Holmesu.
"Rokopis je pomemben zato, ker tematizira osrednjo temo razstave - da je Sherlock Holmes nesmrten in da vsi poskusi, da bi ga ubili, spodletijo," je dejal kustos razstave Alex Werner.
Po smrti Conana Doyla leta 1930 je rokopis prešel v last njegove hčerke Jean Conan Doyle. Ta je umrla leta 1997, rokopis pa je zamenjal nekaj lastnikov in naposled končal v lasti škotske narodne knjižnice.
V čem je skrivnost neminljive privlačnosti?
Postavitev Sherlock Holmes: The Man Who Never Lived And Will Never Die se bo sicer osredotočila na dve vprašanji - kdo je Sherlock Holmes in zakaj še danes vzbuja občudovanje. Posvetila se bo tudi fenomenu, kako je lik Sherlocka iz literature prodrl na oder in film ter zakaj še danes priteguje najširše občinstvo.
Obiskovalci bodo v muzeju vstopili v viktorijanski London, ki je bil prizorišče številnih zgodb Conana Doyla. Prek zgodnjih filmov, fotografij, slik in originalnih eksponatov bodo v muzeju poustvarili atmosfero Sherlockovega Londona in obiskovalcem razstave omogočili, da se sprehodijo skozi kraje, kjer je bil tudi slavni detektiv, so zapisali ob razstavi.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje