Malo založniki so tisti, ki pogosto tvegajo z novimi, drugačnimi avtorji, dajejo možnost novim perspektivam. Večje založbe stavijo na lažjo, manj zahtevno in bolj prodajno naravnano literaturo. Tudi finančna kriza se pozna, podpora Javne agencije za knjigo je vsako leto manjša, razpisi so vedno bolj pisani po meri večjih, kapitalsko močnih založb. Neodvisni mali založniki ne morejo konkurirati večjim, dobičkonosno usmerjenim.
Zato v naslednjih dveh dneh v Menzi pri koritu organizirajo prvi knjižni sejem neodvisnih malih in žepnih založb, katerega cilj je tudi omogočiti srečanje bralcev in knjig v najugodnejših pogojih tako za bralce kot tudi za izdajatelje.
Male založbe težko do korita
Pretežni del knjigarniške mreže po Sloveniji je v lasti ene izmed večjih založb. Manjši založniki si težko privoščijo plačevanje 40-odstotnega rabata, da pridejo v knjigarne, hkrati pa v knjigarnah njihove knjige niso izpostavljene. Na vsakoletnem Slovenskem knjižnem sejmu si male založbe stojnice praktično ne morejo privoščiti, saj ne prodajo toliko, da bi lahko pokrile ceno stojnice. Tako je tudi na slovenskih dnevih knjige.
Na dogodku sodelujejo KUD Kentaver, ŠKUC, Center za Slovensko književnost, LUD Literatura, LUD Šerpa, KUD Zrakogled, Zveza Modro bela ptica, KUD Police Dubove, E-besede, Hiša poezije, VigeVageKnjige, založba Pivec, paraliterarna organizacija IDIOT in drugi.
Med sejmom bodo potekale tudi krajše predstavitve novosti sodelujočih založb.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje