Ben Smith je le enkrat ustrelil na gostujoča vrata, plošček pa je končal v mreži. Foto: Reuters
Nashville
Nashville v Ligi NHL igra od sezone 1998/1999. Letos se je šestič uvrstil v končnico, proti Anaheimu pa je dobil sploh svojo prvo serijo! Foto: Reuters

Tokrat je bilo 4:3 za Chicago. Odločitev je prinesel novinec Ben Smith, ki je Roberta Luonga matiral v 16. minuti podaljška. "Ben ima sposobnost, da je v pravem trenutku na pravem mestu. Njegov občutek za gol nas je spravil med žive," je bil presrečen trener Chicaga Joel Quenneville.

Vancouver zadnja leta nima sreče s Chicagom
Blackhawksi lahko postanejo šele četrta ekipa v zgodovini lige, ki je v seriji izgubila prve tri tekme, nato pa dobila preostale štiri. Chicago ima na svoji strani tudi tradicijo, saj je v zadnjih dveh sezonah v končnici dvakrat izločil Canuckse s 4:2 v zmagah. Sedma tekma bo v torek.

Leino izsilil sedmo tekmo
Sedma tekma čaka tudi serijo Buffalo - Philadelphia. Letalci so v podaljšku zmagali s 5:4. V peti minuti dodatka je svoj drugi zadetek v letošnji končnici dosegel Ville Leino.

Spalling popeljal Predatorje med osem
Napredovanje si je zagotovil že Nashville, ki je s 4:2 v zmagah izločil Anaheim. Predatorji so z istim izidom dobili šesto tekmo. Junak je bil Nick Spalling, ki je zabil dva gola, tudi odločilnega v 45. minuti, s katerim so gostitelji povedli s 3:2. Deset sekund pred koncem je zmago z golom v prazno mrežo potrdil David Legwand. Predatorji so tako prvič v klubski zgodovini dobili eno serijo v končnici Lige NHL

Liga NHL, končnica, 1. krog, vzhod:
BUFFALO (7) - PHILADELPHIA (2) - 3:3
4:5 (3:1, 1:2, 0:1) - podaljšek
Niedermayer 3., Vanek 9., 20., Gerbe 37.; Briere 15., 29., van Riemsdyk 21., Hartnell 51., Leino 65.
Obrambe: Miller 44; Leighton 5, Boucher 24.

4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Spaling 20., 45., Sullivan 24., Legwand 60.; Selänne 11., Blake 39.
Obrambe: Rinne 25; Emery 26.
CHICAGO (8) - VANCOUVER (1) - 3:3
4:3 (1:2, 1:0, 1:1) - podaljšek
Bickell 15., Bolland 36., Frolik 43., Smith 76.; D. Sedin 3., Burrows 19.,Bieksa 41.
Obrambe: Crawford 32; Luongo 12, Schneider 17.
Ponedeljek:
LOS ANGELES (7) - SAN JOSE (2) - 2:3
Phoenix (6) - DETROIT (3) - 0:4

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.