Ryane Clowe je bil z dvema goloma izbran za hokejista tekme. Na štirih tekmah je dosegel sedem točk (na prvi tekmi tri podaje, na obeh tekmah v Staplesu pa po dva gola). Foto: Reuters
Jonathan Quick
Trener LA-ja Terry Murray je spet 60 minut vztrajal z vratarjem Jonathanom Quickom. Foto: Reuters
Marian Hossa
Marian Hossa je streljal trikrat, uspešen je bil dvakrat. Foto: Reuters

Kralji so še drugič zapored izgubili v svoji dvorani. San Jose je slavil s 6:3 in v zmagah povedel s 3:1. Morski psi so tako prvič slavili v rednem delu tekme. V zadnjih dveh tretjinah so dosegli po tri zadetke. LA je sicer sprožil več strelov (38:27).

Na dnu novice si lahko ogledate povzetke vseh treh četrtkovih tekem.

Na dveh domačih tekmah prejeli 12 golov
"Celo sezono smo bili znani kot dobra obrambna ekipa, zdaj pa smo na dveh domačih tekmah prejeli 12 golov. A na srečo še nismo izgubili četrtič. Četrti poraz najbolj boli in je najbolj pomemben. Zdaj spet potujemo v San Jose, kjer bomo skušali narediti nekaj posebnega in se obdržati med živimi," upanja ne izgublja napadalec LA-ja Justin Williams.

Prvaki v 25 minutah zabili pet golov
Chicago je v gosteh presenetil najboljšo ekipo rednega dela Vancouver s 5:0 in po drugi zaporedni zmagi izid v seriji znižal na 3:2. Prvaki so vse zadetke dosegli v prvih 25 minutah tekme.

Luongo je bil zamenjan še drugič zapored
S štirimi točkami je bil najbolj razpoložen Duncan Keith (dva gola in dve podaji). Svoja prva gola v seriji je dosegel Marian Hossa. V vratih Vancouvra je bil spet nerazpoložen Roberto Lunogo, ki je od prvih 12 strelov prejel štiri zadetke in bil tako zamenjan še na drugi zaporedni tekmi. Luongo je v zadnjih 65 minutah v seriji od 40 strelov klonil kar desetkrat!

Vse tekme dobili gostje
Izjemno zanimiva serija je tudi Montreal - Boston, saj nobeni ekipi na štirih tekmah ni uspelo zmagati na svojem ledu. Boston je tokrat v podaljšku slavili s 5:4 in izid v seriji izenačil na 2:2. Nepričakovani junak je bil Michael Ryder, ki je prve štiri sezone igral za Montreal. 31-letnik je zabil dva gola, odločilnega v drugi minuti podaljška.

Liga NHL, končnica, 1. krog, vzhod:
MONTREAL (6) - BOSTON (3) - 2:2
4:5 (1:0, 2:3, 1:1) - podaljšek
Sopel 9., Cammalleri 27., Kosticin 28., Subban 42.; Ryder 23., 62., Ference 30., Bergeron 38., Kelly 54.

Hossa 6., 22., Keith 7., 25., Kane 13.
Obrambe: Luongo 8, Schneider 13; Crawford 36.
LOS ANGELES (7) - SAN JOSE (2) - 1:3
3:6 (0:0, 2:3, 1:3)
Richardson 32., Williams 37., Ponikarovsky 54.; Clowe 24., 30., Demers 26., Thornton 43., Pavelski 44.,Mitchell 52.
Obrambe: Quick 21; Niemi 35.
Petek:
ANAHEIM (4) - NASHVILLE (5) - 2:2
Phoenix (6) - DETROIT (3) - 0:4
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.