Hokejisti San Joseja so po koncu tekme planili v objem Devina Setoguchija (številka 16). Foto: Reuters
Cuba Gooding Jr.
Filmski igralec Cuba Gooding jr. je bil po koncu prve tretjine v Staples Centru dobro razpoložen. Foto: Reuters

Začetek tekme je bil za gostitelje sanjski, saj so v hipu povedli z 2:0. S prvima streloma so v razmiku 13 sekund tretje minute po zaslugi Willieja Mitchella in Kyla Clifforda dosegli dva gola. Stampedo Kraljev se je nadaljeval tik pred koncem prve tretjine (Michal Handzuš) in v 44. sekundi druge tretjine (Brad Richardson). Takrat je nerazpoloženega Anttija Niemija v vratih San Joseja zamenjal Antero Niitymaki.

Sedem golov v drugi tretjini
V drugi tretjini je sicer padlo kar sedem zadetkov, San Joseju pa je uspelo celo izenačiti. Dva zadetka so dosegli v zadnjih 90 sekundah druge tretjine. V zadnjih 20 minutah sta mreži mirovali.

Morski psi ugriznili po treh minutah
Podaljšek je trajal le dobre tri minute. Zmagovito akcijo je začel Niclas Wallin, ki je z dolgo podajo zaposlil Patricka Marleauja, ta pa je našel Devina Setoguchija, ki je s strelom z zapestja dosegel prvi zadetek v seriji. Tudi uvodna tekma končnice je bila odločena v podaljšku, takrat je v 75. minuti tehtnico na stran Morskih psov prevesil Joe Pavelski.

Bolland vrnil Chicago med žive
Chicago ostaja v igri, saj je premagal Vancouver s 7:2. V postavo prvakov se je po šestih tednih vrnil Dave Bolland, ki se je izkazal s štirimi točkami (gol in tri podaje), kar je njegov rekord v končnicah.

Liga NHL, končnica, 1. krog, zahod:
LOS ANGELES (7) - SAN JOSE (2) - 1:2
5:6 (3:0, 2:5, 0:0) - podaljšek
Mitchell 3., Clifford 3., Handzuš 19., Richardson 21., Smyth 34.; Marleau 24., Clowe 27., 39., Couture 34., Pavelski 40., Setoguchi 64.
Obrambe: Quick 29; Niitymaki 11, Niemi 6.
CHICAGO (8) - VANCOUVER (1) - 1:3
7:2 (1:1, 4:0, 2:1)
Bickell 2., Campbell 26., Keith 26., Bolland 35., Frolik 39., Sharp 43., 54.; Salo 5., D. Sedin 57.
Obrambe: Crawford 21; Luongo 22, Schneider 6.

MONTREAL (6) - BOSTON (3) - 2:1

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.