Ryan Kesler je v 23 minutah sprožil kar devet strelov, šest jih je letelo v okvir vrat. Foto: Reuters

Odločitev je padla v 48. minuti, ko je Ryan Kesler pri izidu 2:2 ob igri z igralcem več sam zadrsal v napadalno tretjino, obrnil dva domača branilca in plošček zabil v mrežo. Zmago je 21 sekund pred koncem potrdil Henrik Sedin, ki je zadel prazno mrežo. To je bil zanj šele prvi gol v letošnji končnici.

Na dnu novice si lahko ogledate vrhunce tekme Nashville - Vancouver.

Na zadnjih dveh tekmah Kesler junak tekme
Kesler je bil nedvomno junak tekme, morda tudi celo serije, saj je zaslužen za obe gostujoči zmagi Vancouvra. Na tretji tekmi je v podaljšku izsilil prekršek za izključitev (Shea Weber) in nato zadel odločilni gol. Tokrat je v 47. minuti sprovociral Ryana Suterja, ki je sredi igre izgubil živce in Keslerja vrgel na led. Ta je 67 sekund pozneje nato po slalomu dosegel odločilni gol.

Le Nashville dobil eno tekmo
Vancouver zdaj v zmagah vodi s 3:1, v preostalih dveh serijah je 3:0, Tampa pa se je brez izgubljene tekme že uvrstila v konferenčni finale. Nashville je torej edina ekipa od štirih, ki se jim v konferenčnih polfinalih obeta hiter izpad, sploh dobila vsaj eno tekmo ...

2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Ward 20., Franson 44.; Ehrhoff 16., Edler 30., Kesler 48., H. Sedin 60.
Obrambe: Rinne 24; Luongo 19.
Petek:
DETROIT (3) - SAN JOSE (2) - 0:3
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.