Robert Koren, ki je začel sezono na stranskem tiru trenerja Roberta Di Mattea, je lani v dresu West Bromwicha zbral 34 nastopov v Premier ligi, 17. januaraja 2009 pa je na tekmi proti Middlesbroughu dosegel prvi slovenski gol v najmočnejši angleški ligi. Foto: MMC RTV SLO
Zlatko Dedič
Zlatko Dedič je bil proti HSV-ju najboljši igralec Bochuma, ki ga v zadnjih 6 krogih čaka še trd boj za obstanek. Trenutno je Dedičev klub še na varnem 15. mestu, a le s točko prednosti pred Hannovrom. Foto: Reuters

Medtem ko se Koren navkljub vihravi klubski sezoni končno veseli, je dobre volje tudi Haris Vučkič, ki se mu kot članu Newcastla prav tako obeta nastopanje v prvi angleški ligi. Veliki up "srak" se je po petmesečni odsotnosti zaradi poškodbe gležnja in kolena šele prejšnji teden vrnil v pogon s tekmami v mladinskem moštvu.

Oglejte si zadetka:
- Tima Matavža in
- Zlatka Dediča

Cesar v iskanju nove sredine
Slabše volje je steber slovenske reprezentančne obrambe Boštjan Cesar, ki je dobil še uradno potrdilo, da se z Grenoblom poslavlja od prve francoske lige. Moštvo Mehmeda Baždarevića je v letošnji sezoni osvojilo skromnih petnajst točk, od sedemnajstega mesta, ki zagotavlja obstanek v ligi, pa je oddaljeno za kar dvajset točk!

Vzrok za katastrofo kluba iz francoskih Alp je denarne narave, saj ima klub znova finančne težave, zaradi česar naj bi drugo leto igral šele v tretji ligi. Okoliščine bodo Cesarju, ki se mu pogodba izteče drugo poletje, omogočile, da bo lahko zapustil Grenoble z minimalno odškodnino.

Peti gol v Bundesligi za Dediča
Od slovenskih nogometašev na tujem sta se prejšnji konec tedna med strelce vpisala Zlatko Dedič in Tim Matavž. Junak zmage nad Rusijo je bil na tekmi med Bochumom in Hamburgerjem SV-jem izredno razpoložen, a njegov peti bundesligaški gol ni mogel preprečiti poraza z 1:2.

Dedič je v 27. minuti s 33 metrov stresel desno vratnico, pet minut pozneje pa je z levico z 20 metrov natančno matiral Franka Rosta. Pet minut pred koncem, pri izidu 1:1, je slovenski napadalec padel v nasprotnem kazenskem prostoru, a glavni sodnik Wolfgang Stark ni uslišal domačih navijačev.

Matavž vse bližje Afriki?
Groningen je utrdil 8. mesto v nizozemski Eredivisie, kjer je na obračunu z Williem II blestel Tim Matavž. Goriški napadalec je s prefinjenimi potezami vseskozi skrbel za nevarnost pred vrati gostov iz Tilburga. Prvič se je proslavil v 22. minuti, ko je njegov strel po domiselnem preigravanju v mrežo preusmeril Nicklas Pedersen. Danec je Matavžu uslugo vrnil 16 minut pozneje, ko je z desne strani poslal natančne predložek, 21-letnik iz Šempetra pa je z glavo dosegel že deseti gol v prvenstvu. Na koncu je bilo 4:0 za Groningen.

Matavž v letošnji sezoni potrjuje svoj razkošni talent in se prebija med najboljše mlade nogometaše na Nizozemskem. Vse boljše in učinkovitejše igre (1. strelec Groningena) tudi utrjujejo Matavžev status prvega izzivalca vsaj za mesto 23. slovenskega potnika na SP 2010 v Južni Afriki.

Boštjan Cesar

Grenoble (FRA)Toulouse - Grenoble 4:0/kaznovan (rdeč karton)
Branko IličLokomotiva MoskvaZenit St. Petersburg - Lokomotiva Moskva 1:0/na klopi

Auxerre (FRA)Nancy - Auxerre 0:1 do 71. minute /
Andraž KirmWisla Krakow (POL)Wisla - Slask Wroclaw/odpovedano zaradi smrti poljskega predsednika
Andrej KomacMaccabi Tel Aviv (IZR)Beitar J. - M. Tel Aviv 0:1/izven postave
Robert Koren (c)West Bromwich (ANG)Doncaster - WBA 2:3vso tekmo napredoval v Premier ligo
Elvedin DžiničMariborNafta - Maribor 3:1vso tekmo/
Tim MatavžGroningen (NIZ)Groningen - Willem II 4:0vso tekmo v 38. minuti za 3:0, podal za 2:0