Novakovič je dosegel drugi gol v letošnji Bundesligi. Foto: Reuters
Novakovič pozdravlja Kölnove navijače. Foto: EPA
Milivoje Novakovič in Steve von Bergen
Novakovič v dvoboju z branilcem Herthe Stevom von Bergnom. Foto: EPA

V 12. krogu Bundeslige so "kozlički" pred skoraj 50 tisoč gledalci na olimpijskem stadionu še poglobili krizo Herthe, ki z le štirimi točkami zaseda zadnje mesto na lestvici. Na trdi tekmi so imeli Berlinčani (zmagali so le v 1. krogu) vseskozi terensko premoč, gostje pa so izkoristili eno od dveh priložnosti in se veselili tretje zmage v sezoni. Novakovič je v 79. minuti natančno meril z glavo po prostem strelu Lukasa Podolskega z leve strani. S šestih metrov je streljal v levi spodnji kot.

V 41. minuti sreča za Köln
"Nova" je dosegel drugi gol v letošnji sezoni, pred tremi tedni je odločil zmagovalca na domači tekmi proti Mainzu (1:0). Köln, ki se je z 12 točkami na lestvici povzpel iz "nevarne cone", je v prejšnjem krogu klonil proti Hannovru (0:1). Tokrat je imel precej sreče v 41. minuti, ko je nogometaš Herthe Raffael v eni akciji dvakrat nastreljal okvir vrat. Najprej je s 25 metrov meril v levo vratnico, po odbiti žogi pa s 13 metrov še v desno.

Novakovič je v Berlinu zadel že v lanski sezoni, ko pa njegov zadetek prav tako z glavo ob koncu prvega polčasa ni zadostoval niti za točko. Konec novembra je Hertha slavila z 2:1.
Podaja Dediča ni bila dovolj za točko
Obetavno je tudi igranje Zlatka Dediča, ki je še drugič zapored začel tekmo v prvi enajsterici Bochuma. Novakovičev partner v slovenskem napadu je na srečanju proti Freiburgu v 65. minuti lepo podal Diegu Fernandu Klimowiczu, ki je z glavo izenačil na 1:1. Bochum je v zadnji akciji na tekmi ostal brez točke (1:2), a 25-letnega Primorca takrat ni bilo več na zelenici. Zapustil jo je v 87. minuti.