Eno je prirediti električno vozilo, drugo pa je izdelati namensko električno vozilo. Najlažje je predelati SUV, mu vstaviti v dno, ki je tako ali tako od tal zelo oddaljeno, vstaviti baterije, mu dodati električni motor, pravi Robert Lešnik, ki mu je res pravi izziv predstavljal EQS.
Električni ekvivalent razreda S, ki pa je namenjen popolnoma drugim kupcem. Tu je bil vsaka podrobnost podrejena električni vožnji, večjemu dosegu vozila s polno baterijo. Tudi zato se ne obremenjuje, ali je komu avto všeč ali ni, saj pravi, da je to normalno, povrh vsega pa smo bili več kot stoletje navajeni avtomobilov z dolgim pokrovom motorja, pod katerim je skrit motor z notranjim zgorevanjem.
V EQS-u kupec sedi spredaj
EQS je v nasprotju z modelom S z motorjem na notranje zgorevanje namenjen popolnoma drugemu ciljnemu občinstvu. Če se kupec v razredu S vozi desno zadaj, na direktorskem mestu, v EQS-u sedi za volanom, tudi zato ima ta avtomobil skoraj četrt kvadratnega metra velik zaslon spredaj, nam je v pogovoru pojasnil Lešnik.
Z njim smo se pogovarjali predvsem o obliki EQS, ki je posebna iz več vidikov. Nastala je iz nepopisanega lista papirja, zbrali so 20 idej, na koncu pa rešitev našli v naravi. "Najbolj popolna oblika aerodinamike v naravi je kapljica. Sledi pingvin, ki drsi skozi vodo" pravi Lešnik in dodaja, da so pri oblikovanju EQS-a vzeli obliko polovico kapljice in jo seveda prilagodili v avtomobilsko obliko.
Zanimiv pogovor si lahko ogledate v videoprispevku iz oddaje Avtomobilnost.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje