Kot je znano, se ukrepi nanašajo na ukinitev osebnih receptov zdravnikov in zmanjšanje napotitev k specialistom. Minister za zdravje Borut Miklavčič je odvrnil, da so bili varčevalni ukrepi pripravljeni v sodelovanju z zdravniki in ne na škodo bolnikov ter da se bodo morali zdravniki v času finančne in gospodarske krize še posebej soočiti z ekonomskim vidikom svojih odločitev. Miklavčič je ob tem še opozoril, da je v Sloveniji za zdravstveno zavarovanje državljanov na voljo 2,8 milijarde evrov, ta denar razporerajo zdravniki, ministrstvo pa mora pri tem poskrbeti za racionalno porabo tega denarja.
Zdravniki so ministra zavrnili in dejali, da se ne bodo odpovedali osebnim receptom, prav tako ne bodo zmanjšali števila napotitev k specialistom.
Predsednica Zdravniške zbornice Slovenije Gordana Živčec Kalan je dejala, da sicer soglašajo s potrebo po varčevanju, a ne pri bolnikih. Administrativni ukrepi, ki so predlagani, bi po njenem mnenju lahko šli na škodo bolnikom. Dodala je, da je osnova zdravstvenega sistema, da je kakovosten in varen, česar pa predlagane adiministrativne rešitve ne zagotavljajo.
A. M.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje