Proizvajalci tankih televizijskih sprejemnikov z visoko ločljivostjo so začeli naprave začeli nadgrajevati tudi s 3D-tehnologijo in spletnimi storitvami. Foto: EPA
Proizvajalci tankih televizijskih sprejemnikov z visoko ločljivostjo so začeli naprave začeli nadgrajevati tudi s 3D-tehnologijo in spletnimi storitvami. Foto: EPA

Proizvajalci tankih televizijskih sprejemnikov z visoko ločljivostjo so začeli naprave začeli nadgrajevati tudi s 3D-tehnologijo in z medmrežnimi storitvami.

Vendar pa analitiki opozarjajo, da 3D-televizorji verjetno ne bodo doživeli množičnega navala porabnikov, ker so ti prav v zadnjih treh letih množično zamenjevali svoje stare televizorje s tankimi visokoločljivostnimi televizorji. Množičnejši prehod ovirajo tudi pomanjkanje vsebin, potreba po posebnih 3D-očalih in višje cene.

Televizorji povezani z medmrežjem
Po mnenju analitikov ni več daleč čas, ko bo tako rekoč vsak televizor na takšen ali drugačen način povezan z medmrežjem, saj vse bolj razširjene medmrežne storitve, kot so spletne socialne mreže, postajajo vsakdanja stvar.

Zanimivi tudi bralniki
Opazno mesto na tem največjem sejmu zabavne elektronike na svetu, na katerem je sodelovalo okrog 2.500 razstavljavcev in kjer je bilo okrog 120.000 obiskovalcev, so zasedali tudi bralniki e-knjig, kjer se vodilnemu Amazonovemu kindlu pridružuje cela vrsta konkurenčnih naprav.

E-bralnike pa bodo najverjetneje kmalu zasenčili prihajajoči tablični računalniki, med katerimi je najbolj pričakovan islate ameriškega proizvajalca Apple, sicer znanega po prenosnih predvajalnikih iPod in mobilnikih iPhone, islate pa naj bi bil ravno hibrid med tema dvema proizvodoma.