Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Estonska umetnica Kärt Ojavee v mariborski KiBeli predstavlja serijo raziskovalnih projektov, ki preskušajo meje med oblikovanjem ter umetnostjo in se osredinjajo na vprašanja materialnosti, procesualnosti in minevanja časa.
Jon Derganc je objektiv svojega fotoaparata usmeril v oblačno nebo. Idejno izhodišče njegove serije je točka monokrom, ki v umetnosti signalizira konec globine in rojstvo neskončnosti.
Potem ko so preteklo Documento v Kasslu v Nemčiji, eno najpomembnejših razstav sodobne umetnosti na svetu, povsem zasenčile razprtije okoli očitkov antisemitizma, se je zastavljalo vprašanje, komu zaupati kuratorstvo prihodnje izvedbe v letu 2027.
V Galeriji Miklova hiša so pripravili razstavo del 12 umetnikov slovenskega kulturnega prostora z naslovom Stanje stvari, ki temelji na likovni zbirki Riko in prinaša svojstveno refleksijo stanja duha in dogajanja v pretekli in sedanji družbi.
Na javnih spomenikih v mestu Bend v zvezni državi Oregon se v zadnjem času pojavljajo pari plastičnih oči – tamkajšnje prebivalce potegavščina večinoma zabava, mediji pa so jo pograbili, omenil jo je celo priljubljen večerni pogovorni šov.
V Mestnem muzeju Ljubljana bo prihodnje razstavno leto predvsem v znamenju dveh obletnic – spomin na konec druge svetovne vojne bo ponudil možnost prikaza vojnega časa v mestu, stoletnica rojstva Mikija Mustra pa vpogled v izjemen striparski opus.
V Koroškem deželnem muzeju v Celovcu so razstavljena dela velikih umetnikov: Pabla Picassa, Andyja Warhola in Georga Baselitza. Nedaleč stran od slovenske meje je na ogled približno sto umetniških del še več svetovno priznanih umetnikov.
Verjetno ni bolj slavne upodobitve Pierrota, priljubljenega gledališkega lika iz 18. stoletja, od tiste, ki jo je upodobil francoski slikar Jean-Antoine Watteau.
Londonska galerija Tate Modern bo maja praznovala petindvajsetletnico. Četrt stoletja bodo proslavili z vrnitvijo nekaterih najbolj kultnih umetnin, ki so jih gostili v preteklosti. Med njimi je tudi Maman, devetmetrska skulptura pajkovke.
V projektnem prostoru DUM se predstavlja tandem The Turn, ki se v intermedijski instalaciji ukvarja s koncepcijo časa in občutkom ujetosti v nenehno sedanjost, ponavljanjem zgodovinskih napak, pa tudi (ne)zmožnostjo mišljenja drugačne prihodnosti.
V UGM-ovem Kabinetu Maribor se na svoji prvi samostojni razstavi v Sloveniji predstavlja umetnica Ava Tribušon Ovsenik, ki živi in ustvarja v Londonu. Na razstavi raziskuje fenomen množic, individualnost znotraj mase, občutek pripadnosti in past enoumja.
V Moderni galeriji zadnjo veliko razstavo v letu posvečajo fotografiji. Na ogled postavljajo dela umetnikov, ki jim je skupna gesta pogleda v iskanju neskladnega in nesorazmernega, v katerem se prekinjata kontinuiteta in normalnost vsakdanjega prostora.
Od slik do grafike, od digitalne ilustracije do animiranega filma. Slovenski bienale ilustracije v 15. izvedbi predstavlja široko paleto tehnik, ki kažejo na razgibanost in živost slovenske ilustracije. Bienale se odpira danes v Cankarjevem domu.
Umetnica Lara Reichmann v svojem najnovejšem projektu črpa iz malo znane zgodbe o skupini žensk, ki so konec 19. stoletja na Harvardskem observatoriju s pomočjo fotografskih steklenih plošč mapirale nebo.
V Galeriji P74 se odvija VIII. Konvencija Blind Date, posvečena promociji, produkciji in popularizaciji knjige umetnika in umetniških publikacij. Na ta dan avtorji podpisujejo knjige, jih na kratko predstavijo in izvajajo performativna predavanja.
V milanski pinakoteki Brera, ki so jo v napoleonskih časih zasnovali kot "mali Louvre", so več kot 50 let po ideji za novo krilo naposled odprli Palazzo Citterio. Palača je zdaj dom ene najpomembnejših zbirk italijanske umetnosti 20. stoletja na svetu.
V galeriji Equrna se na skupinski razstavi z naslovom Interierji s svojimi stvaritvami predstavlja deveterica umetnikov, pripadnikov različnih generacij. Razstava se poglablja v vprašanje, kaj razkazujejo notranjščine v umetnosti v času postmodernizma.
V Galeriji Vžigalica so pripravili retrospektivno-dokumentarno razstavo Johna Feknerja, ki velja za enega najbolj "znanih-neznanih" ameriških umetnikov. Skozi razstavo se razkrivajo raznolike plasti njegovega šest desetletij trajajočega ustvarjanja.
Kaj je mati vseh bojev? Umetnik Tomaž Furlan meni, da je to boj med nižjimi in višjimi razredi, med delavci in elitami, med različnimi položaji človeka v družbi.
V zadnjih desetletjih je svet preplavila nepregledna množica podob, ki včasih celo bolj kot besede postajajo ključne nosilke sporočil, nemalokrat pa tudi poskusov manipulacij.
Neveljaven email naslov