Vedno sem bil prepričan, da je svoboda tiska pogoj demokratične družbe, in tudi če gre za neusmiljene kritike, mora biti potrpežljiva politika, ne mediji, je po seji vlade dejal premier in volivce pozval, naj v nedeljo"podprejo prizadevanja vlade v smeri javne televizije 21. stoletja".
Pahor si tako "šteje v dolžnost", da javni radioteleviziji omogoči visoke standarde dela in neodvisnost od politike, saj sta prav vpliva politike in kapitala največja. Pahor je prepričan, da bo zakon omogočil, da novinarji delajo "po visokih standardih in svoji vesti".
Znova je podporo zakonu o RTV SLO izrekla tudi ministrica za kulturo Majda Širca, ki je dejala, da je zakon pisan tako, da "vključuje več avtonomije in depolitizacije, kot pa je bilo to urejeno z 'Grimsovim zakonom'".
"Ovrgli smo stališča, ki so jih predstavili pobudniki referenduma, ki so se izkazala zelo tanka," je dejala Širca in zatrdila, da bo javna RTV z novim zakonom delovala bolj odprto in bolj gospodarno.
"Načeloma bi bil pripravljen opraviti ta test, a bi rad vedel, do kod sežejo po vašem meje zasebnosti, koliko testov bi moral opraviti, da bo zadoščeno vaši radovednosti ..."
.
"Nikoli nisem in ne jemljem nikakršnih drog."
.
Premier Borut Pahor na vprašanje, ali bi bil pripravljen opraviti test o uporabi mamil
"Modri" o spremembi Lizbonske pogodbe
Pahor se je dotaknil tudi drugih tem in napovedal prvi sestanek skupine "modrih", ki bodo pripravili stališča, ki jih bo Slovenija zastopala na sestanku Evropskega sveta. Med drugim gre za odločitev o spremembi Lizbonske pogodbe, kjer naj bi se po Pahorjevem predlogu Slovenija pridružila skupini držav, ki se zavzemajo za majhne spremembe, predvsem na področju plačilne discipline. Opozoril je, da sankcij za kršilke zdaj ni, zato redne plačnice, med katerimi je tudi Slovenija, nosijo večje breme.
Zdravstvena reforma bo težja od pokojninske
Zdravstvena reforma bo v javni razpravi kmalu po novem letu, je napovedal premier in dodal, da bo "težja" od pokojninske, čeprav sta obe povezani, saj se ob povečevanju števila ljudi, ki živijo dlje, povečuje tudi število tistih, ki zdravstvene storitve potrebujejo. Bistvo zdravstvene reforme je taka racionalizacija sistema, da bo ta z istimi sredstvi nudil več in kakovostnejše zdravstvene storitve.
Pahor je več povedal o pokojninski reformi, o kateri se bo dokončno odločilo prihodnji teden. O vlogi DeSUS-a se konkretneje ni izrekal, dejal pa je, da bo prav ta reforma eden izmed pogojev, da bi bila Slovenija za božič in novo leto "na varni strani radarja". Ta kaže, katere evropske države so v območju tveganja ali na varni strani.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje